| FataCareNuAreCeFace a întrebat:

Buna, am 15 ani si de la un timp ma simt atrasa de o fata, am inceput sa simt sentimente pentru ea, nu stiu daca e varsta si curiozitatea, dar sunt si super timida sa ii spun mi-e frica ca o sa imi spuna ca sunt cea mai buna prietena ai ei etc. si prefera sa stau asa decat sa sufar dupa. Ideea este ca ea imi este singura prietena pe care o am si nu vreau sa o pierd. Niste sfaturi? ( fata hate.)

6 răspunsuri:
| BeastMaster a răspuns:

Ai 15 ani! Go for it! Sfatul meu este sa beti ceva cat sa va imbatati si fa ce simti, o sa aiba destule endorfine cat sa transforme prietenia in atractie daca e si alcool,

| mihai69 a răspuns:

Dacă e chiar o prietenă bună, va înțelege. Dacă va și accepta... rămâne de văzut. Dar dacă nu încerci - n-i de unde să știi.

| Lawliet14 a răspuns:

Stopeaza-ti aceste porniri nefiresti! Axeaza-te pe baieti, e un stil de viata deviant si e pacat.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Lawliet14):

Cred ca te-ai uitat prea mult la desene japoneze, de aia.

| HazelEyes77 a răspuns:

De cand a devenit o crima sa iubesti pe cineva? Daca ti e prietena intr adevar va intelege si nu te va judeca nicidecum. Acum depinde si daca iti poate raspunde la sentimente...N o sa poti ascunde acest lucru multa vreme-va deveni evident la un moment dat ca tu o privesti altfel decat ca pe o amica-de aceea fa ti curaj si marturiseste i ce simti fara sa te gandesti l nu stiu ce urmari. Numai bine

| Ether a răspuns:

Parerea mea e ca daca iti e prietena va intelege daca ii spui exact asa cum ai scris aici. Crede-ma, deja ti-ai dat tu raspunsul si solutia. Spune-i exact ce gandesti si ca nu doresti sa o pierzi, dar ai vrut sa ii te destainui. Poate ca un sfat, nu fi dramatica, incearca sa ii spui asa ca "un fapt divers" si sa nu fie ca o discutie super serioasa. Orice ar raspunde, cu siguranta e mai bine sa spui ce ai in suflet decat sa ti in tine. Pe termen mai lung e mai greu sa ascunzi decat sa fi deschisa.