| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani si nu mi-a venit prima mestruatie si sunt virgina,. problema este ca ma masturbez, nu stiu de ce, e o placere. problema e ca imi tot curge sperma dar nu cand ma masturbez pe parcursul zilelor. Si tot imi curge in fiecare zi in continuare nu se mai opreste, va rog ce as putea face?!

Răspuns Câştigător
| adrisss a răspuns:

Nu e sperma! e un lichid provocat de momentele in care esti in perioada de ovulatie

12 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Nu cred ca "sperma" e cuvantul corect...

| bia0000 a răspuns:

rolling on the floorbuna glumalaughingrolling on the floor
s-ar putea sa devii barbat deci e grav!rolling on the floor

| Mihaela111 a răspuns:

Nu e sperma e doar secretie vaginala

| jdbsg a răspuns:

Ai 15 ani si nu stii ca lichidul ala alb nu e sperma,ci este un lichid care curge la varsta ta, e ceva normal, insa e ceva anormal sa nu sti ce e aia spermalaughing

| bombonykmik a răspuns:

Fata nu are cum sa iti curga sperma aia care iti curge tie nu e sperma ca nu esti baiat esti fata. chiar daca te masturbezi e normal sa iti curga mie imi curge in fiecare zi. si nu am nici o problema. chestia aia care iti curge tie ai grija sa nu fie si de la raceala... poate ai racit.

| Densis a răspuns:

Lichidul acela se numeste "secretie vaginala" pana sa-mi vina prima data mie imi curgea muult.E ok sa-ti curga daca nu ti-a venit inca menstruatia.Si stati asa ca din cate stiu eu masturbarea la femei e de 2 feluri thinking Cea mangaind clitorismul si poti fi virgina. Si cel in care introduci degetul in vagin si depinde cat de adanc introduci degetul in vagin. Unele fete sangereaza altele nu! Unele fete isi rup himenul facand sport/dans/balet. Si in legatura cu "sperma" cum ii zici tu... cumpara-ti un gel intim de la farmacie! Lasa procariile de la Avon.

| Blazer a răspuns:

Ai nevoie de sex, pentru reglarea hormonala big grin, e mult mai bine decat sa t masturbezi

| 985436982 a răspuns:

Iti curge sperma! rolling on the floor

| Moni_9854 a răspuns:

Felicitari pentru curajul tau de a pune astfel de intrebare,public,,dar sfatul meu este,,sa discuti cu mama ta si ea va lua hotararea ce trebuie sa faci,,la un control,,etc,si daca mama ta nu este deschisa la asemenea subiecte apeleaza la o persoana matura,an care ai ancredere,din cate am observat din antrebatrea ta,nu ai fost informata despre tema sex,menstruatie ceea ce ar trebui sa stii an perioada de pubertate.
Pacat,dar ancearca pe WIKIPEDIA MEDICAL,, antrebari si raspunsuri
si vei afla multe despre fenomenele corpului, succes.

| fantasTikBombastiK a răspuns:

Sperma laughing? Asta o au barbatii, probabil ca esti o femeie intrupata intr-un corp de barbat, altfel nu-mi explic, gay-ule

| alexandra_3053 a răspuns:

Mai informeaza`te papusa blushing

| andusu90 a răspuns:

Esti virgina si te masturbezi?
1.tu ai impresia ca daca iti introduci degetele in vagin mai esti virgina?hee hee)esti virgina doar in sensul ca nu tea luat vreo unu im "tsapina".dar ori ca iti bagi tu un deget 2 ori ca te culci cu unu tot aia ehappyla partea cu virginitatea.mai bine fa sex e mai placut ca masturbareawinking.si na asa ai si companielaughing)

2.tie nu-ti curge spperma.la 15 ani ar trebui sa stii mai multe chesti despre fete pe care nu leai invatat.nu e grav, ai timp sa te documentezi. daca iti e rusine sa vorbesti cu mama ta sau o prietena.nu trebuie sa te duci neaparat la doctor pentru a invata asta.profesori de biologie iti pot explica multebig grin.bafta