| Inkiu387 a întrebat:

Am 15 ani si sunt clasa a 9. Imi place foarte mult de un baiat de la mine din clasa. Sa ii spunem Andrei. Sunt cu el in clasa din din a 5 si acum din fericire suntem la acelasi liceu in aceeasi clasa. Eu il plac din a 6 sau a 5 nu mai stiu sigur. Ideea e ca am ca presimtire ca ma place. Azi am venit in clasa si m-a imbratisat fara motiv. Pur si simplu m-a imbratisat pentru 5 secunde si a plecat. Mereu il prind in ore cand se uita la mine, imi zambeste mereu. Cand ma cearta profesorii imi ia apararea si cand ies la tabla si raspund corect imi spune "bravo" sau "esti desteapta rau". Cand eram o data afara si era foarte frig m-a intrebat daca vreau geaca lui. Cand merg pe langa el ma ia de talie sau de dupa gat. Mereu gaseste motive sa stea pe langa mine. Mie mi se pare ca imi da avansuri dar nu vreau sa ma fac de ras daca doar mi se pare. E cel mai "popular" si frumos din clasa daca pot spune asa si nu pot intelege cum s-ar uita la mine. Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod sigur te-a remarcat fiindca te place si intr-o foarte mare masura te si iubeste. Este indicat si din acest motiv trebuie sa-i dai si tu anumite semnale care sa-l faca sa inteleaga fara gres, ca sentimentele sentimentale resimtite de tine fata de el sunt reciproce. Succes!

| Inkiu387 explică (pentru corbulalbrosu):

I-am dat niste semnale dar nu cred ca au fost asa evidente. Maine merg la ziua unei colege si va fi si el. O sa incerc sa il fac sa isi dea seama. Mersi

| Emilian65 a răspuns:

Ce face el cu tine si pentru tine, sunt semne ca te place si vrea o relatie cu tine.

| SG1995 a răspuns:

Te place. No mai lungi atâta și întreabă-l dacă vrea să fiți împreună.

| Inkiu387 explică:

Scuze pentru greselile gramaticale? m-am grabit super mult sa scriu ptc aveam 5% baterie