| Rebeca_Tănase_1999 a întrebat:

Bună, am 15 ani și sunt virgina, la fel și prietenul meu care are 16 ani. În luna Aprilie mi-a introdus degetul în vagin și sunt foarte speriata. După ce a făcut asta a durat cam 4-5 minute iar la câteva ore după ce am ajuns acasă mi-a curs câteva pete roșii de puțin sânge dar nu erau foarte roșii. (nu prea știu cum sa explic) pana la urma nu a mai curs după câteva ore, iar după câteva zile au curs niște pete roșii cu niște mucus alb pe lenjeria intima. În urma cu vreo 6 luni nu mi-a venit ciclul menstrual cam 2 luni și am fost la medic și mi-a dat trimitere și mi-a spus ca s-ar putea sa am "amenoree". Trebuia sa îmi vina și luna asta astăzi sau ieri adică pe data de 6-7 dar încă nu mi-a venit și nu ma doare nimic. Menționez ca nu am avut acte sexuale. Va rog sa îmi dai răspunsuri pentru ca îmi e foarte frica. Măcar sa știu dacă sunt încă virgina sau nu...

Răspuns Câştigător
| Bubu3579 a răspuns:

Depinde cum ti -ai introdus degetul acela in vagin. Poti sa dezvirginezi chiar si cu OB-uri. Este cam suspect ca ți-a curs sânge (exista șansă dezvirginarii).Nu te îngrijora de asta.

6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Esti inca virgina ca nua i facut sex cu peni*ul partenerului.

| Bubu3579 a răspuns:

Daca ai rupt himenul ti s-a dus toată virginitatea pe apa sâmbetei...amenoreea e ceva ce se poate trata si se datorează stresului, alimentației, efort fizic ori dereglări ale hipotalamusului.In caz ca doctorul îți va spune ca ai amenoree îți va prescrie niste tratamente etc. Probabil ti ai pierdut virginitatea pentru ca ai si sangerat. Oricum, virginitatea nu ar trebui sa iti dea bătăi de cap.

| Rebeca_Tănase_1999 explică (pentru Bubu3579):

Da, dar eu am vrut sa rămân virgina, pentru ca treaba asta cu degetul nu am vrut sa o fac, am fost oarecum forțată... Mulțumesc pentru răspuns!

| Rebeca_Tănase_1999 explică (pentru Bubu3579):

Auzi, dar asta înseamnă că nu mai sunt domnișoară?!

| Rebeca_Tănase_1999 explică (pentru Bubu3579):

Bije, mulțumesc mult. Maine o sa merg la ginecolog

| Bubu3579 a răspuns (pentru Rebeca_Tănase_1999):

Depinde cum ti -ai introdus degetul acela in vagin. Poti sa dezvirginezi chiar si cu OB-uri. Este cam suspect ca ți-a curs sânge (exista șansă dezvirginarii).Nu te îngrijora de asta.