| Andrei00033 a întrebat:

Bună,am 16 ani și aproximativ de 4 ani am niște bubițe pe penis, atât pe scrotum cât si pe trunchi si cap...Stiu ca cele de pe cap sunt papule perlate peniene si sunt niste bube inofensive care se dezvolta la 20% din barbati.Nu se transmite sexual. Cele de pe trunchi cred ca sunt puncte fordyce, am si pe buze dar sunt inofensive.As vrea sa merg la un dermatolog pentru ca sunt inestetice si stiu ca se pot lua prin operatie.Stie cineva cum e procedeul si cat costa? Vreau raspunsuri de la cine stie va rog! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic dermatolog. El, este in masura sa-ti dea un sfat bun.

| Andreeush a răspuns:

Mai întâi du-te la un control.
Acolo o să îți zică medicul dermatolog ce ar trebui să faci.

| Andrei00033 explică (pentru Andreeush):

Am înteles asta, dar eu aș vrea să știu cam cât poate să coste operația de îndepărtare...N-aș vrea s-o pun pe mama mea la costuri mari...