| Gexu a întrebat:

Am 16 ani si nu stiu de ce fetele la varsta asta simt nevoia de sex.Nu vad nimic atragator in chestia asta. Mai ales cand esti virgina si sangerezi e dezgustator:-&Deci de ce isi incep tinerele astea viata sexuala de la 15 16 ani?

Răspuns Câştigător
| Cătălina a răspuns:

Pentru ca sunt curioase sa incerce si sa vada cum e "prima data". In acest context intra mai multe variante in afara de curiozitate, am sa-ti dau cateva exemple:un anturaj gresit ales, abundenta de informatii oferite de Internet, TV. Ma bucur sa aflu ca mai sunt si tineri de varsta ta care nu se gandesc la sex, prin asta dovedesti ca esti o fata cu capul pe umeri.Bravo.

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da, da, da, da,... vorbim peste maxim 3 ani!

| Razvan a răspuns:

De proaste.Argumentare de ce sunt proaste:
-stiu ca nu e bine dar totusi o fac
-bine in ce sens, ca nu sunt suficient de dezvoltate
-nu o fac cu prezervativ desi stiu care e riscul
-raman insarcinate, sunt parasite si se sinucid zicand ca nu pot trai fara el
Categoria asta de fete e deplorabila. Daca tot arzi de dorinta sa o faci, fa-o dracu cu prezervativ si nu mai nenoroci un copil care nu are nicio vina

| smile a răspuns:

BUNA! am 15 ani si sincer nu doresc sa imi incep viata sexuala de la o varsta asa frageda.cred ca cele ce fac asta o fac cu gandu,, hai sa incerc sa vad cum este'' insa ele nu se gandesc la consecintele acestui lucru.

| raisa1993maria a răspuns:

Buna... sange oricum o sa-ti curga la majoritatea fetelor li se intampla asta, daca fetele de 14-15-16 ani o fac cu cine apuca sau cu 20 pe saptamana e problema lor, sunt inconstiente, proaste si probabil isi vor da seama cand le va veni mintea la cap. in schimb daca ai 16-17 ani si esti cu persoana iubita de cel putin 1-2 ani, in relatia aia exista incredere, sinceritate, iubire, respect eu zic ca e ok!

Răspuns utilizator avertizat
| Anileda a răspuns:

De fraiere, sunt pacalite prea usor, cred lucruri marunte.
De curioase, parintii au o mare vina, se cred mai tari, insa habar nu au ce prostie fac...prostie pe care o sa o regrete toata viata.

| cal3star a răspuns:

Depinde de persoana.
poate fi curiozitatea, pe interes (bani chestii), obligatii, joaca, iubire etc.big grin

raspuns clar

| Lavy_5946 a răspuns:

Curiozitate. anturaj... moda. desi nu poti sa zici ca e la moda sau nu sa fii virgina... e o prostie.

felicitari ca nu te atrage chestia asta, si sfat: nu te uita niciodata dupa ce zice lumea daca mai esti sau nu virgina. asta este alegerea ta personala si nu are nimeni ce`ai baga nasul in viata ta!

te pup si bafta!

| Gexu explică:

Cine tot da stupit la raspunsuri? Va multumesc pentru pareri si argumente!

| alexutu001 a răspuns:

Pff la 15-16 e inca bine daca mai sunt virgine, sunt unele care de la 11-12 sunt gravidestraight face nu stiu ce sa mai zic probabil ca generatiile care o sa vina poate o sa fie si mai rele cred ca atunci cand vom avea si noi copii va trebui sa-i tinem numai in casa de frica sa nu li se intample ceva ...pana la urma parca vad ca isi incep viata sexuala de la 6 ani straight face eu cred ca asta se intampla din cauza anturajelor si mai ales dupa cum zic unii ca nu esti la moda daca mai esti virgin/(a) dupa mine de la 18 ani e ok pentru inceperea vietii sexualehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vor sa fie in "trend", sa fie cica diferite. Atata. Din cauza asta o fac de la varste fragede si culmea ghinoinului, cu cine nu trebuie!
In sfarsit o fata de 16 ani cu capul pe umeri, care nu se lasa tentata de prostii, mai ales din cauza la anturaj, si. majoritate. Felicitari!