| rikkimady16 a întrebat:

am 16 ani si prietenul meu la fel. Suntem virgini amandoi. Am discutat de chestia cu sexul si eu as vrea sa o facem doar ca imi e frica sa nu afle apoi ceilalti si sa ma numeasca curva sau din astea. O fata pe care o cunosc asa a patit: s-a culcat cu prietenul ei si acum tot cartierul o numeste curva si in tot felul, bine ea si e ca e cam destrabalata. Deci cam asta ar fi problema. Imi e frica sa nu afle ceilalti si sa creada apoi ca sunt curva sau atunci cand o sa fiu cu alt baiat poate nu ii convine.Voi credeti ca ar trebui sa fac pasul asta si sa nu imi pese de ce zice lumea? E o relatie de 8, aproape 9 luni, cat de cat stabila, ne iubim etc.Ce ar trebui sa fac? dau fundawinking

12 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu esti pregatita pentru asta, nu ai incredere in prietenul tau si nu ai incredere ca relatia va dura.

| Vix999 a răspuns:

Ar trebui sa mai astepti. Din ce povestesti tu aici mie una mi-e mai mult decat clar ca nu esti pregatita psihic pentru sex si mai ales pentru consecintele acestei hotarari. Mai stai.

| Azµre a răspuns (pentru Vix999):

Voi fi primul care o face curvă la 16 ani

Răspuns utilizator avertizat
| Chrissy92 a răspuns:

Buna,eu zic ca aveti 16 ani si ar trebui sa mai asteptati, el nu are experienta si nici tu si nah poate veti avea dupa alte consecinte...cum crezi tu ca te iubeste el? Cand faci asta trenuie sa fi sigura, poate tu vrei sa faci doar ca sa incerci cum e lucrul asta! Acum tu iei ultima decizie...Bafta

| SecretLady91523 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mai astepti pana cand vei putea spune fara vreo nelamurire ca el este alesul. Ai 16 ani si o viata lunga in fata... daca va iubiti si este o iubire de durata, va fi la fel si peste alte 8, 9 luni. Stiu ca esti curioasa sa afli ce asa mare scofala, dar ai o viata lunga in fata si nu vrei sa regreti mai tarziu. Sunt sigura ca vei face ce trebuie pana la urma. happy Take care:*

| Elenutxz19999 a răspuns:

Stii cum se zice,, Nu inseamna ca daca ai facut sex esti curva, si daca esti virgina esti sfanta'', daca iubirea e reciproca... nu ar trebui sa-ti pese de ce zic altii.Si poti vb cu el sa pastrati secretul. Daca relatia nu era asa lunga poate ca nu era cazul sa ai incredere in el dar tinand cont ca e de 9 luni... dar cum le zic tuturor nu incerca sa te schimbi pentru altiwinking

| nicosweet a răspuns:

Mai gagico,daca voi chiar va iubiti, si tu simti ca el e genu' de baiat care nu se lauda, nu te minte, nu te inseala, atunci fa-o! dar daca stii ca a facut cate una din tot ce am zis eu, inseamna ca nu merita efortu'..crede-ma ca te doare ingrozitor..si o sa te doara si mai tare faptul ca atunci o sa vezi schimbare..adica in general baietii dupa ce obtin asta, nu prea le mai pasa..si gandeste-te ca atunci, o sa trebuiasca sa-ti faci alt iubit si o s-o faci si cu el, si tot asa..si uite lumea astfel te eticheteaza! si cam greu sa scoti eticheta pusa de oamenii din jur..deci in concluzie, tu stii raspunusl adevarat! sper ca te-am ajutat:*

| Sibbbbel a răspuns (pentru nicosweet):

Cata dreptate ai.

| Sibbbbel a răspuns:

Parerea mea este sa nu te iei dupa ce zice lumea oh go on e strict problema ta daca vrei sa o faci. In primul rand este prietenul tau si zici ca aveti si 9 luni impreuna, va iubiti si va merge bine..atunci nu cred ca e vreo problema.dar asta depinde cat de pregatita esti tu psihic si fizic mna. In fine, este decizia ta :* Bafta >big grin

| Annayra2001 a răspuns:

Eu zic ca nu are de ce sa te numeasca curva, doar daca te desperti de el! Eu totusi zic sa mai asteptati poate inca vreo 9-10 luni pentru ca nu stii niciodata cand se iveste o problema! Uite, cunosc o femeie care are prieten de vreo 3, 4 ani si sunt amandoi virgini, asa ca eu zic sa mai astepti vreo 9-10 luni, ok?

| darry99 a răspuns:

Vei simti cand vei fi pregatita, din ce povestesti nu prea esti.