| ЖAngelOfLoveЖ a întrebat:

Am 16 ani şi sunt o fată care iubesc un băiat mai micuţ ca mine şi el, mă ignoră. Am fost cu el aceste zile, chiar dacă pe internet, însă noi ne-am văzut şi acum a spus că a făcut asta doar ca să mă vadă şi pe mine fericită, să nu mă pierd doar aşa pentru el. Eu chiar am crezut că a făcut astea, doar ca să încerce să mă iubească, însă nu a reuşit. Apoi a spus că avea iubită. Eu nu cred că are. A făcut asta, probabil ca să mă facă geloasă, ori nu ştiu. De atâtea ori mi-a spus : Ba că are, ba că nu are. Iar eu nu ştiu ce să mai fac. Îl iubesc de 6 luni şi încă o fac şi sufăr mult, că nu mă bagă în seamă. Pe facebook chiar i-am dat block de nervi şi vreau să îi arăt că pot fi şi eu rea. De atâtea ori mi-a dat block şi ne-am certat şi eu l-am iertat când avea nevoie de mine. Acum am vrut să-i arăt că pot fi şi eu aşa şi să regrete că m-a făcut să sufăr. Ţin să menţionez faptul că el nu mai e cu Dumnezeu, ci satanist... Asta ne-a îndepărtat mult relaţia şi sufăr că are idei ciudate şi ştiu că dau în religie, dar mai mult este de iubire ce vreau eu să vă povestesc aici şi am nevoie de un sfat. Mai sunt posibilităţi să fiu cu el? Eu chiar îl iubesc şi sper să fie totul bine, o să aştept să mai crească pentru că acum el e încă la copilărie. V-aş ruga să mă sfătuiţi şi pe mine, vă rog.

Răspuns Câştigător
| Peaches a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate. E o idee buna sa astepti sa mai creasca el, pentru ca in acest timp vei mai creste si tu.Si vei vedea altfel lucrurile.

14 răspunsuri:
| Maria645 a răspuns:

Sti si eu trec exact prin acelasi lucru adica iubesc un baiat mai mic ca mine dar cel mai important e daca si el te iubeste pentru ca de obicei baiati nu sunt ca noi fetele sa sufere asa mult din orice chestie..Nu trebuie sa te indepartezi de el doar pentru ca e satanist adica poate o sa isi schimbe parerea despre chestiile astea cu Dumnezeu si Satana

| Nicusor1997 a răspuns:

Treci peste...Is o multime de barbati pe pamantul asta

| ЖAngelOfLoveЖ explică:

Lol, am spus puţin mai micuţ adică, cu un an. Lol.

| veronel16 a răspuns:

Sfatul meu e sa ocolesti genul asta de oameni.Satanistii sint foarte periculosi.Ai grija cu sentimentul asta "iubire" nu-l da la toata lumea chiar asa, ca poti gresi usor.E plin pamintul de baieti.

| ЖAngelOfLoveЖ explică (pentru Maria645):

Bun spus. Până acum îmi placi.

| ЖAngelOfLoveЖ explică (pentru Nicusor1997):

Ştii? Toţi îmi spun asta şi toţi aveţi aceeaşi mentalitate. Da, şi din aceşti "toţi", inima mea, doar pe el l-a ales happy.

| ЖAngelOfLoveЖ explică:

Ţin să menţionez şi faptul că am devenit mult mai rece cu cei din jur şi m-am închis mult în mine. Am uitat să mă bucur de momentele de bucurie să simt iubirea şi să mă împlic în tot feul cum încercam înainte. Sper să nu fie nimic grav şi să-mi treacă tot acest balamuc spiritual.

| ЖAngelOfLoveЖ explică (pentru Peaches):

Mulţumesc. Iniţial am vrut să fie o discuţie liberă, dar m-a impresionat răspunsul :3.

| madyddd a răspuns:

"De atâtea ori mi-a dat block şi ne-am certat şi eu l-am iertat când avea nevoie de mine"

HAHAHAHAHAHAHAHA
Deci, mor! Ajutor, cineva sa ma ajute...ca mor, jur!
Astea-s copilarii, pe bune!
Ce ce ce tampeni zici tu acolo?

"Îl iubesc de 6 luni şi încă o fac şi sufăr mult, că nu mă bagă în seamă"
Vai, draga de tine...da-ti foc din partea mea. Ce suferinta e asta? Stii ce-i aia iubire? Stii? Serios, stii?
Tu habar n-ai ce inseamna sa suferi din dragoste, tu habar n-ai ce implica ea, tu habar n-ai ce vrei, tu habar n-ai de nimic. Stii ceva, m-ati plictisit cu totii...voi astia, generatia asta tampita si cretina ati dat dracu' cu ea de iubire. Macar de-ati stii ce-i aia.
Bun asa, continuati. Facebook, cica.
Tu, acolo sus, daca existi, ceva, nu stiu da' vino si da-le cu ceva in cap pana nu e prea tarziu si se f*** dracu si ultima speranta din copiii astia!

| rabbit2014 a răspuns (pentru madyddd):

Cam asa este cu zici tu, dar totusi ea are 16 ani. Nu stie ce este iubirea, asa crede ca stie. Eu mor pe alea de 12-13 ani care scrie povesti ca aceasta

| madyddd a răspuns (pentru rabbit2014):

Si totusi 16, dar e fixa la partea cu facebook si block si alea alea. Jalnic!

| rabbit2014 a răspuns (pentru madyddd):

Pai ce tu nu stii ca altele s-au sinucis ca le-a sters mama facebook-ul, este o chestie pe viata si moarte, ori esti cool ori nu mai esti, pffffff ce pudice suntem si nu intelegem laughing

| ЖAngelOfLoveЖ explică (pentru rabbit2014):

Serios? Eu nu fac aşa ceva laughing.

| rabbit2014 a răspuns (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Nu am vorbit de tine, asa am citit in ziar de multe ori, fete care se sinucid de la facebook