| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani, sunt din bucuresti si sunt indragostita de un tip de doi ani, este prieten de familie si sta vizavi, mihai, si are 17 ani, e la liceu cu mine :X oricum, intr-o zi am primit sms de la el sa vin la 7 seara in fata liceului si m-am dus, acolo era el si a zis sa mergem in tineretului si neam plimbat prin parc dar dupa putin timp, sa oprit si m-a intrebat daca simt ceva pentru el si eu nu stiam ce sa zic si i-am spus ca da, si apoi m-a intrebat ce si am tacut... si sa intors la mine si m-a luat in brate, doamne, imi batea inima asa de tare, credeam ca fac infard si el a zis ca ma iubeste si ca vrea sa fie cu mine si atunci am zis, omg, astai sansa mea, si am zis ca da si apoi m-a sarutat si apoi ma condus acasa, a doua zi la liceu a venit la clasa mea si mi-a facut semn sa vin, m-a luat de mana si m-a dus in spatele liceului si acolo a inceput sa ma sarute si dupa aceea... a inceput sa imi puna mana pe sani si sa ma sarute pe gat si mi-a pus genunchiul intre picioare si... ma cam excitat si se sunase dar el continua si i-am zis ca trebuie sa intru in clasa dar el continua sa ma sarute si etc pana cand m-a luat de mana si m-a luat la el acasa, parintii lui erau plecati la serviciu si eu eram cam jenata, eram pentru prima data singur cu el in casa lui >:" si atunci ma intins pe pat si am facut-o... apoi cand ma imbracam el dormea si cand vroiam sa ies, usa din camera lui era incuiata si sa trezit si i-am zis ca trebuie sa ma duc acasa si el m-a luat de mana si m-a tras in pat si s-a pus peste mine si a inceput sa ma excite si i-am spus sa inceteze iar el mi-a dat jos... chilotii si m-a rugat so m facem o singura data si am facut-o, dar neprotejat, desi nu a ejaculat in mine, credeti ca o sa raman insarcinata?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Posibil sa ramai insarcinata. Riscul este cuprins intre 5 si 30%, depinzand de perioada ciclului menstrual in care te gaseai tu. Mai grav este ca ai fi putut lua o boala de la el (sifilis, hepatita B si C, HIV, HPV). Va trebui sa-ti faci analize complete acum si peste 6 luni si pana atunci sa te comporti ca si cum ai fi HIV-pozitiva, adica prezervativ cu toti partenerii, anuntat la manichiura, pedichiura, frizerie, stomatolog). Nu cred ca o aventura de o zi merita un asemenea risc si perioada dificila care va urma (e greu sa traiesti un an cu sabia deasupra capului).

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cam repede te-a pus pe orizontala...
Macar nu erai virgina!
Nu, nu cred ca esti insarcinata!

| hugo a răspuns:

Cum sa ramai insarcinata daca nu a ejaculat in tine? din ce sa ramai? fi si tu ceva mai atenta data viitoare...si nu mai fi asa de "naiva"Succes in relatie!

| Aero_2277 a răspuns:

De unde stii ca nu a ejaculat? De obicei nu simti cand ejaculeaza din cate stiu.Plus ca exista ca un fel de crema alba care este pe penis atunci cand barbatii sunt foarte excitati si se pregatesc de penetrare.Aceea poate contine sperma si asa poti ramane insarcinata. Dupa parerea mea el s-a folosit de tine, doar probabil pentru prima lui experienta, iar tu ai fost cam prostuta ca sa zic asa scuza-mi expresia ca te-ai lasat dusa de val si nu trebuia sa accepti s ao faci neprotejat.Acuma uite ce probleme iti pui, plus ca trebuie sa mergi la ginecolog din 6 in 6 luni pentru testul papanicolau care costa 250 de lei.Esti minora de unde o sa scoti atatia bani si fara sa stie parintii? ti-ai pus inainte problemele astea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Repede te-a mai pacalit.si foarte repede ai crezut in vesnicia iubirii.asta e. totul se plateste.problema e ca nu aveai cum ramane insarcinata decat foarte putin.