| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani, azi trebuia sa imi vina menstruatia insa nimic. De ieri am doar acea scurgere maronie care arata ca ar trebui sa-mi vina, niciodata nu mi-a intarziat pana acum, ci doar a venit mai devreme de cateva ori din cauza stresului banuiesc.
Sunt virgina, insa acum 2 saptamani am facut sex oral si dry humping. Am sters totul dupa ce a ejaculat si ne-am apalat pe maini. Dupa aceea, mi-a facut fingering atungandu-si penisul putin inainte. Mentionez ca si-a sters si penisul dupa ce a ejaculat, cu un servetel ud. Pentru cateva secunde am facut dry humping, eu neavand lenjerie intima pe mine dupa care am imbracat-o. Boxerii lui erau putin umezi, poate era transpiratie sau lichid pre ejaculator? De cateva zile ma dor sanii, nu foarte tare. Credeti ca exista vreun risc de sarcina chiar si fara contact sexual direct sau menstruatia imi poate intarzia din cauza ca ma stresez prea mult pe subiectul asta?
Multumesc si sarbatori fericite!

3 răspunsuri:
| Mentosanaaa a răspuns:

Pubertatea e de vina. Atata timp cat nu a existat act sexual in sine, adica "pe bune", cu penetrare, nu ai de ce sa-ti faci griji.
Si da, stresul poate contribui la intarzierea menstruatiei. Deci stai linistita!

| Andreyey09 a răspuns:

Si cum ti s-a parut sexul oral la prima incercare? happy

| ajutoameni a răspuns:

Am si eu o amica cu care "ma joc" din cand in cand.De cate ori o facem, ii vine mai tarziu, dar totul revine la normal.Ei i-a mai intarziat din cauza stresului sau racelii.Eu zic sa nu te panichezi. Daca tot nu esti sigura, fa-ti un test de sarcina, il gasesti la orice farmacie. Sper ca te-am ajutat