| printesaanays a întrebat:

Buna, am 17 ani iar acum 3-4 zile m-am dezvirginat cu fostul meu. Am făcut-o fără prezervativ, însă nu s-a terminat pentru ca nu am mai putut rezista. Ma durea și nu am mai continuat. Mulți îmi spun ca capul lui cum era ud avea niște particule care dacă intrau in mine puteam rămâne însărcinată. Am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă el nu s-o terminat nu ai cum să rămâi gravidă. Durerile o să treacă dar contează şi cum te va penetra el. Dacă va fi atent va fi bine în viitor happy.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a se putea formula un raspuns care sa fie si catusi de cat obiectiv si corect si nu doar niste simple pareri sau presupuneri cu totul subiective care uneori pot fi corecte dar la fel de bine complet gresite, eronate, este necesar/nevoie sa fie precizate urmatoarele date/informatii privind ciclul tau menstrual :
-- care este tipul ciclului menstrual : REGULAT (mereu cu acelasi numar de zile intre 2 menstruatii) sau NEREGULAT
-- in ce data (calendaristica) a inceput ultima menstruatie?,
-- in ce data ar urma sa inceapa viitoarea menstruatie?,
-- in ce data a fost intretinut actul sexual de dezvirginare?,
-- in mod cert/sigur NU a ejaculat partenerul tau de sex?
Numai daca sunt cunoscute aceste date/informatii, doar in acel caz se poate formula un RASPUNS care sa fie si OBIECTIV si mai ales cat mai CORECT.
Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ai specificat perioada, daca el s-a masturbat inainte sau daca contactul a avut loc cu penetrare de mai multe ori, si daca esti sigura ca nu a ejaculat.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, este posibil sa fi ramas gravida.

| Sofer a răspuns:

Deja s-o terminat relația cu el?

| Teo29 a răspuns:

Faceti-o cu prezervativ data viitoare...

| KR0NSTADT a răspuns:

Te-ai dezvirginat cu fostul? Bietul actual... big grin

| Ștefaniq a răspuns:

Ești în regulă. Totuși. încearcă un test de sarcină.))))))

| #sexplicatii a răspuns:

Salut,

Experiențele sexuale nu sunt mereu ca în filmele porno, iar din cauză că nu cunoști unele lucruri, poți ajunge în situații urâte.

Podcastul #sexplicații se specializează în educație sexuală.

În ediția despre filmele porno am discutat cu Anne-Marie Chelariu despre problemele abuzului de materiale pornografice, de ce sexul în realitate nu e ca acel din filmele XXX. Anne-Marie ne-a spus despre experiența sa când a văzut prima dată un film porno și în ce circumstanțe, dar și cum a reacționat. Am vorbit și despre statisticile din România și Republica Moldova, cum filmele porno afectează percepția de sine, cine sunt cei mai activi utilizatori și de ce.

În episoadele podcastului vei descoperi mai multe lucruri despre primul sex, menstruație, pastile contraceptive, poluții nocturne, orgasme, filme porno, masturbare și alte subiecte despre educația sexuală.

Ne poți asculta:

Pe canalul de Youtube Sexplicații: https://www.youtube.com/channel/UCxLfJnlwaxdjO7QjN92F5sg

Pe Apple Podcasts:
https://podcasts.apple.com/......1497343891

Pe Google Podcasts:
https://podcasts.google.com/......N0L3Jzcw==

Pe Anchor:
https://anchor.fm/sexplicaii

Pe Spotify:
https://open.spotify.com/

Dar și pe Instagram:
https://www.instagram.com/sexplicatii/

De asemenea, ne poți contacta la adresa de mail: podcast.sexplicatii@gmail.com