| gossipgirl2432 a întrebat:

Am 17 ani jumate si de curand eu si iubitul meu ne-am inceput viata sexuala. Totul este frumos, nu am avut dureri, dar am folosit doar doua pozitii. Am incercat altele si nu reusim, plus ca atunci cand incercam altele simt o oarecare durere, desi el de abia intra foarte putin.
Imi poate spune cineva o recomandare? Si el a fost virgin si e un capitol nou pentru noi.
Multumesc enorm!

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Dupa tine este mai bine sa-si inceapa viata sexuala cu unu' care tot ce vrea e sa capseze tot ce prinde ca deh, ala are experienta, nu?
E mai frumos cand amandoi sunt incepatori, invata impreuna, se formeaza fiecare dupa celalalt si astfel se face o legatura mai speciala intre ei. Sexul este ceva special, bine, depinde de persoana, unii il considera ca fiind ceva ce tine de imagine, ceva ce tine de felul cum esti vazut in societate, la fel precum varsta la care e normal sa te dezvirginezi.
In ziua de azi esti smecher daca faci cat mai mult sex de la o varsta cat mai mica, toti cei ce inca sunt virgini la 18+ ani sunt fraieri, oamenii ca tine ii iau in ras, fac glume proaste pe seama lor si ii fac sa se simta prost si din cauza asta ajung oamenii respectivi sa se simta incomod cand se discuta pe subiectul asta, isi pierd increderea de sine, apare un fel de teama, o stare de anxietate, suparare si tot felul de frustrari si oamenii din ziua de azi prin mentalitatea asta bolnava (la varsta x e normal sa te dezvirginezi sau nu e bine ca o ai mai mica de atati cm sau nu e bine daca o ai stramba sau nu e bine daca mai stiu eu ce) nu fac nimic decat sa agraveze starile astea, oamenii au nevoie de incurajare, oamenii au nevoie de motivare, de sprijin moral, probabil am duce-o mai bine daca ne-am ajuta reciproc si ne-am sustine dar nu, " eu sunt smecher, am reusit sa ma culc cu n fete si le-am dus de nas pe toate, toantele, asa tanjeau dupa mine, uite ce macho man sunt, stau fetele in limba dupa mine "
Da, sunt fete care tot ce vor este sa se distreze si atat, ok, astia care sunteti numai dupa dat gauri mergeti la alea la care merg toti pasionatii si amatorii de gauri, lasati fetele care pun suflet sa aiba parte de baieti care la randul lor pun suflet, sunt, de obicei aia sunt marginalizati si dati de-o parte pentru ca aia sunt cei ce sunt pusi la pamant de mentalitatea asta bolnava, oamenii astia sunt nesiguri, nu au incredere in ei si se inchid, nu socializeaza deoarece le este frica de respingere, din cauza mentalitatii din ziua de azi ei cred ca tipul de ' fuckboy ' este cel normal si preferat de fete si din cauza asta nu au incredere in ei.

Acum cateva cuvinte si pentru gossipgirl:
Sa nu-ti pese de opiniile celorlalti, lasa-i sa vorbeasca aiurea, daca esti tu multumita cu alegerea facuta asta conteaza, ai ales pentru tine, nu pentru ceilalti, cand alegi sa-ti cumperi un lucru il cumperi pentru ca tie iti place, nu pentru ca doar e cool si e la moda dar in realitate nu-ti prea foloseste.
Cat despre intrebare, exersati in continuare si perfectionati-va in timp, nu poate iesi perfect din prima, conteaza mult si aspectele fizice a amandurora, cat de flexibili sunteti si cat de corect executati pozitiile respective, nu toate pozitiile pot fi executate de catre toata lumea, sunt anumite limitari fizice...
Eu zic in prima faza sa va axati pe pozitiile ce le stapaniti, sexul este pentru a va simti bine, incercati pozitii cat mai naturale, cat mai comode.
Bafta! Nu uitati sa va protejati!

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine nu mai faceți sex decât după ce vă căsătoriți.Sexul fără mustrări de conștiință după, e mult mai plăcut.

| Violleta2022 a răspuns:

Fara preludiu propriu-zis, toate pozitiile sexuale vaginale devin dureroase si neplacute.
Incepeti prin preludiul facut fetei, ca ala este cel mai important, fiindca fata are nevoie de 10 minute sa fie pregatita de penetrare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Aceasta problema poate fi rezolvata doar prin incercari repetate, care sa fie efectuate in pozitii diferite, fiindca reusita depinde de gasirea pozitiei in care penisul penetreaza cu maxima usurinta vaginul. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Să învățați mai întâi ce și cum e cu sexul, apoi să treceți la practică.
Voi ați luat-o fix de-a-ndaratelea...
Priviți o vreme la filme (preferabil din alea de „amatori", nu pornoșaguri cu actori triști care și-o trag fără vreo trăire reală, plus multe efecte de montaj și postprocesare).
Citiți eventual ceva romane erotice cu descrieri „vizuale".
Abia pe urmă încercați și voi. Și nu uitați de: protecție, igienă și lubrifiere!

| Sofer a răspuns:

Excitata bine si apoi luata in toate pozitiile.

| ywar a răspuns:

Pai tu cu un virgin iti incepi viata sexuala? Incepe si tu cu unul de stie carte, stie cum sa te puna capra, sa ti-o dea ca la carte, sa te suie pe pereti de placere. Tu cu o laba trista comunista incerci tu prima oara?
in baza la motivu' ca e prieten happy

| gossipgirl2432 explică (pentru ywar):

Te rog mult, du te si spanzura-te

| ywar a răspuns (pentru gossipgirl2432):

Du-te tu primul, te ajut pisi? Am metode mult mai ingenioase! Te pot gasi, oriunde ai fi,! happy

| Bariel a răspuns (pentru ywar):

Tu si cei ca tine sunt motivul pentru care Romania este o tara fara viitor

| RB26DETT a răspuns (pentru ywar):

Dupa tine este mai bine sa-si inceapa viata sexuala cu unu' care tot ce vrea e sa capseze tot ce prinde ca deh, ala are experienta, nu?
E mai frumos cand amandoi sunt incepatori, invata impreuna, se formeaza fiecare dupa celalalt si astfel se face o legatura mai speciala intre ei. Sexul este ceva special, bine, depinde de persoana, unii il considera ca fiind ceva ce tine de imagine, ceva ce tine de felul cum esti vazut in societate, la fel precum varsta la care e normal sa te dezvirginezi.
In ziua de azi esti smecher daca faci cat mai mult sex de la o varsta cat mai mica, toti cei ce inca sunt virgini la 18+ ani sunt fraieri, oamenii ca tine ii iau in ras, fac glume proaste pe seama lor si ii fac sa se simta prost si din cauza asta ajung oamenii respectivi sa se simta incomod cand se discuta pe subiectul asta, isi pierd increderea de sine, apare un fel de teama, o stare de anxietate, suparare si tot felul de frustrari si oamenii din ziua de azi prin mentalitatea asta bolnava (la varsta x e normal sa te dezvirginezi sau nu e bine ca o ai mai mica de atati cm sau nu e bine daca o ai stramba sau nu e bine daca mai stiu eu ce) nu fac nimic decat sa agraveze starile astea, oamenii au nevoie de incurajare, oamenii au nevoie de motivare, de sprijin moral, probabil am duce-o mai bine daca ne-am ajuta reciproc si ne-am sustine dar nu, " eu sunt smecher, am reusit sa ma culc cu n fete si le-am dus de nas pe toate, toantele, asa tanjeau dupa mine, uite ce macho man sunt, stau fetele in limba dupa mine "
Da, sunt fete care tot ce vor este sa se distreze si atat, ok, astia care sunteti numai dupa dat gauri mergeti la alea la care merg toti pasionatii si amatorii de gauri, lasati fetele care pun suflet sa aiba parte de baieti care la randul lor pun suflet, sunt, de obicei aia sunt marginalizati si dati de-o parte pentru ca aia sunt cei ce sunt pusi la pamant de mentalitatea asta bolnava, oamenii astia sunt nesiguri, nu au incredere in ei si se inchid, nu socializeaza deoarece le este frica de respingere, din cauza mentalitatii din ziua de azi ei cred ca tipul de ' fuckboy ' este cel normal si preferat de fete si din cauza asta nu au incredere in ei.

Acum cateva cuvinte si pentru gossipgirl:
Sa nu-ti pese de opiniile celorlalti, lasa-i sa vorbeasca aiurea, daca esti tu multumita cu alegerea facuta asta conteaza, ai ales pentru tine, nu pentru ceilalti, cand alegi sa-ti cumperi un lucru il cumperi pentru ca tie iti place, nu pentru ca doar e cool si e la moda dar in realitate nu-ti prea foloseste.
Cat despre intrebare, exersati in continuare si perfectionati-va in timp, nu poate iesi perfect din prima, conteaza mult si aspectele fizice a amandurora, cat de flexibili sunteti si cat de corect executati pozitiile respective, nu toate pozitiile pot fi executate de catre toata lumea, sunt anumite limitari fizice...
Eu zic in prima faza sa va axati pe pozitiile ce le stapaniti, sexul este pentru a va simti bine, incercati pozitii cat mai naturale, cat mai comode.
Bafta! Nu uitati sa va protejati!

| ywar a răspuns:

Invata sa scrii mai intai si pe urma vorbim. Cand eu vorbesc, tu iti iei notite da? Ia scoate caietul cu expresii frumoase si noteaza si mai invata articolul, adjectivul pronominal etc. Cat ai avut pui la romana? Esti cumva repetent? Ia cu paine si mananca gramatica. La sdfarsit baga si o manea, specifica tie happy

Răspuns utilizator avertizat