| Lulu489 a întrebat:

.am 17 ani si de la un timp m.am certat cu iubitul meu..nu am mai vorbit cu el o saptamana...dupa o saptamana am inceput sa vorbim iarasi.el mi.a scris. apoi am mers la el pentru a vedea ce face..am observat o schimbare totala..era mai intunecat..mai serios.M.a luat brutal si m.a pus peste el ca un salbatic..tot asa pana ce am observat pe mana lui urme de ace si pe gat urme.e posibil sa se fi drogat? L.am sunat si vorbea cu mine euforic si la caterinca..nu era asa.el are 20 de ani am uitat sa mentionez.ce sa fac sa il ajut.ce sa faaac

5 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ori il lasi, ori te va trage si pe tine in asta.

| JackTD a răspuns:

Fugi acum cit nu e tirziu, risti si tu sa te droghezi...
Uital!
Baieti sunt foate multi - mai buni ca si fostul tau.

| ZambetColorat98 a răspuns:

Sa-l lasi pentru ca se drogheaza? Nu! Ar trebui sa stai de vorba cu el serios si daca il iubesti sa-l ajuti sa iasa din asta! Sa vezi care este problema lui si de ce face asta, daca vezi ca continua cu astfel de lucruri si alege drogurile in locul tau atunci il poti lasa.

| mihai69 a răspuns (pentru ZambetColorat98):

Ce frumos ar fi dacă lucrurile ar merge așa simplu și ușor.
Din păcate, unui drogat îi vorbești degeaba - mintea lui e deja dependentă de substanțele care îi oferă starea de euforie.
Ar trebui ca el însuși să realizeze că panta pe care a apucat duce drept spre iad (și nu mă refer la cel biblic!), altfel pur și simplu vorbești singur!
====
On topic: nu pierde vremea fată! fugi și nu te uita înapoi. Evită să mai iei legătura chiar și cu cei din anturajul lui!

| exoticc a răspuns:

Asigură-te pe cine ai lângă tine, fato.