| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am 18 ani si am incercat sa fac sex cu iubitul meu. Din cauza durerilor nu puteam sa fiu penetrata aproapre deloc. Astazi insa, am reusit sa introduc o parte considerbaila in vagin, fara dureri atat de mari. Ideea este ca mi-a iesit din vagin ceva alb, nu era lichid, era ceva cu o textura ciudata (un fel de pielita). Acela este himenul? Sau ce este acel ceva alb?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

E posibil sa fie doar secrețiile care lubrifiază zona. La contactul cu aerul se coagulează destul de rapid.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune baiatul sa-ti faca un PRELUDIU foarte bun, sa-ti obtina un orgasm clitoridan ca sa te exciti si sa te umezesti vaginal, fiindca in felul asta vaginul se dilata si intra totul fara dureri.
In plus, vei simtii si tu placere si te vei bucura de sex.
Scurgerea vaginala este mai abundenta cand esti excitata.

| Emilian65 a răspuns:

Pielita de care vorbesti nu este himenul.

| Celcestietot a răspuns:

Nu este himenul, ci secretii normale.

| YorickRosto a răspuns:

Buna.
Nu cred ca acela are cum sa fie himenul. Cel mai probabil sunt doar secretii naturale care au fost cauzate de excitarea ta, si de acea au iesit la suprafata dupa terminarea actului sexual.
Mult succes!