| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si pana acum am avut doar o relatie! Prietenele mele ma tachineaza mereu,ca de ce nu am un iubit, ca nu-i normal la varsta aceasta sa nu am! Cateodata mai rade de mine cum am 18 ani si am avut doar o relatie si sunt si virgina? Cum se poate asa ceva?
Credeti ca ar trebui sa ma simt ciudat, ca nu am un iubit?
Si ca la 18 ani sunt virgina, si ca am avut doar un iubit?

20 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

E ok, stai linistita. Stii cum se zice, dacă vrei cu adevărat, poţi muta şi munţii din loc, insa daca esti destul de desteapta ii poti lasa acolo ca, nu te vor deranja cu nimic.

| Miauti a răspuns:

Spune asa ceva "marfa sigilata, nu-si va pierde din valoare''

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oau! Asta ma face sa mai cred in oameni. Daca o fata nu o face pe toate drumurile mai este o speranta. Intalniri mai dese cu baietii nu strica. Poti sa-i cunosti mai bine si nu stii de unde sare iepurele. Schimba-ti prietenele. Sunt idioate! Felicitari tie!

| JohnnyBi a răspuns:

Cainele moare de drum lung si prostii de grija altora. asta sa le zici.

| zăGhost a răspuns:

Schimbă-ţi aşa-zisele prietene.

| ZEU93 a răspuns:

Nu. In ziua de azi cu atatea panarame pe strada fetele care chiar merita atentie sunt privite drept ciudate. E trist ce se intampla. O sa le zic prietenilor ca mai sunt fete ca tine ca si-au pierdut de tot speranta la ce fete vad zilnic. Nu te lua dupa altele, fii tu. O sa vina momentul sa ai si iubit si sa intretii relatii sexuale, nu trebuie sa te grabesti doar pentru ca prietenele tale sunt panarame si considera ca e ceva ciudat sa nu fii una.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Nu le lua in seama draga mea... spune-le asa "daca am avut doar un iubit iar acum nu am e fix problema mea voi ce va bagati...vedetiva de treaba voastra" o sa vezi ca vor incetawinking

| MiyakoSaki a răspuns:

Stai calma..nu asculta de ele.Este viata ta si faci ce vrei, poti sa fi virgina pana ahaaaa...winking

| Craiovamax a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti ciudat pentru ca ai avut doar un prieten pana la varsta asta, daca te incurajeaza cu ceva, eu ca si baiat vorbind nu am avut prietena pana la varsta de 19 ani si nu am niciun regret pentru asta.

Depinde ce vrei tu de fapt de la o relatie : sa fii doar de dragul lumii sau astepti baiatul (timp este, balta are pesti destui) care sa iti placa si cu care sa ai o relatie serioasa.

Legat de virginitate, sa nu faci greseala sa o faci cu cineva fata de care nu ai sentimente..pastreaza'te virgina pana cand simti ca esti pregatita sa te dedici persoanei care o iubesti.

| RAY a răspuns:

Alea nu sunt prietene, un prieten adevarat te intelege nu rade, lasale in lumea lor, fa-ti prieteni mai cu ceva minte

| Alcyon a răspuns:

1.Spune-le ca tu nu esti oaie ca ele, care se iau dupa gura lumii, ci om.
2.Fa-ti alte prietene.

| vocea a răspuns:

Buna deni, stai calma prietenele tale sunt foarte geloase pe tine, si de asta iti spune si te tachineaza fiindca un baiat este mereu mult mai atras de o fata virgina decat ar fi de ele, si pe le asta le face sa se simta prost asa ca incearca sa te faca si pe tine sa te simti prost, este o mare calitate ca la 18 ani sa fi virgina si apreciez, orice baiat apreciaza o fata care este pura si asta face sa isi doreasca cu atat mai mult sa fie a lor, deci stai calma nu ar trebui sa te simti ciudat din conta ar trebui sa te simti minunat fiindca esti speciala fata de celalte fete, aici este pur si simplu gelozie si invidie succes deny

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 17 și nu am avut nici primul sărut, e foarte ok, cunosc oameni care au 20+ și nu au avut parte de-o prietenă laughing.

| FantasyBoy a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e ok...si nici faptul ca ai avatar cu acel dictator cu destin tragic. Un baiat ok are primul sarut cu o fata la 10-12 ani, si isi incepe viata sexuala intre 14 si 18 ani. Cam la fel si cu o fata. Nici prea devreme nu e bine, ca nu intelegi mare lucru, nici prea tarziu nu e deloc bine.
Omul cand ajunge la o anumita varsta, nu regreta ce-a facut in tinerete, chiar daca a facut o prostie, dar regreta cumplit ce NU a facut!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine singura decat intr-o relatie cu persoana nepotrivita. Decat sa fii 2 luni cu unul si dupa sa iti dai seama ca nu va potriviti mai bine sa fiti prieteni mai mult timp ca sa fiti si mai mult iubiti. happy Iubirea adevarata de multe ori are la baza o prietenie stransa.

| Hakuouki a răspuns:

Stii cum este situatia, fetele care s-au dezvirginat la 12 ani si pana la 18 au adunat un numar de iubiti format din doua sau poate trei cifre, sunt invidioase pe cele ca tine, care isi tin in continuare demnitatea. Crede-ma fetele spun chestii de genul din invidie, dar baietii te vor privii altfel, uite mai jos ti-au raspuns 5 baieti si toti "te admira", eu zic sa te pastrezi in continuare, nu face ceva doar pentru ca asa zic prietenele si daca te supara, iti poti face altele.
In alta ordine de idei, Vrei sa fii iubita mea? laughing

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Nu trebuie sa te simti ciudat, trebuie sa te simti foarte mandra de tine. La 18 ani sa fii virgina, in ziua de astazi, cam rar. Deci nu te lasa intimidata de "asa zisele" tale prietene, probabil ca te invidiaza.

| KilluaZoldyck a răspuns:

Lasale pe ele sa fie c*rve nu trebuie sa le calci pe urme

| Ella192 a răspuns:

Prima mea relatie adevarat a fost la 19 ani jumatate. Nu ma simteam prost, fiindca stiam ca pentru o relatie trebuie mult sa dai. Am vazut dezamagiri, lacrimi si durere si asta m-a speriau sa intru intr-o relatie. P
ersoana potrivita o gasesti, atunci cand nu te astepti.
Nu e nimic grav in faptul ca ai avut o relatie, bucurate-te de timpul cat esti inca singura, o sa le reusesti pe toatewinking Si nu trebuie sa te daruesti oricui, asteapta si o sa vezi ca asteptatul a meritat.

| Miguelito a răspuns:

Stai linistita. Nu este nimic ciudat sau anormal. Poate doar faptul ca arati foarte bine si ai avut doar un iubit. Fetele sunt foarte invidioase pe tine. Daca stiu un lucru despre femei este ca uneori sunt al Dracu' de invidioase. Vezi-ti de viata si lucrurile o sa decurga de la sine.winking