| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am 18 ani si penisul meu este de 12, 5 cm in erectie, credeti ca este mic?
As vrea si parerea unei fete

21 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

E normal dar spre mic. Nu e o tragedie, poti sa compensezi prin sex oral, degete indemanatice si un preludiu bun. Jucariile sexuale te pot ajuta si ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Media in România e de 12-14cm
Oricum e un detaliu irelevant, nicio femeie ce te iubeste nu va fi interesata de asta, e futil sa te gândești.

| corbulalbrosu a răspuns:

Adancimea medie a vaginului este de circa 8-10 cm. Iar in stare supra excitata poate sa atinga adancimea de maxim 11-12 cm. In concluzie in cazul intromisiei complete a penisului in vagin, glandul penian va atinge in mod constant colul uterin, ceea ce in cazul multor femei in locul placerii provoaca senzatia de disconfort. Ca o concluzie finala, cel mai probabil vei reusi sa satisfaci sexual pe deplin cel putin 7-8 femei din 10. Sanatate!

| Alexandrionelu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am mai citit asta cu adâncimea vaginului, dar nu are cum sa fie adevărat. Cu 17-18 cm nu am întâlnit încă nici o fata la care sa nu ii încape în totalitate.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este intr-adevar un penis mic sad
Un penis mediu are 15-16 cm
Unul mare 17-19 cm
Unul foarte mare, peste 20 cm
Oricum, cum altul nu-ti mai creste si asta nu se lungeste, va trebuii sa te obisuiesti cu el si sa inveti niste tehnici alternative, ca sa ai succes si sa fii capabil a satisface o femeie.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Daca tu consideri ca explicatiile stiintifice si medicale care au la baza lor ani de cercetare si studiile in privinta structurii si a anatomiei aparatului reproducator feminin cat si avaginului sunt niste simple baliverne si tampenii gresite si eronate predate in cadrul facultatii de medicina de catre profesorii universitari si cursurile lor sunt invatate de viitorii medici care invata ca :
,, Dimensiunile vaginului sunt dependente de anumiti factori precum varsta, raporturi sexuale, paritate si caracteristici individuale. Totusi lungimea medie este de aproximativ 8 (OPT) cm, existand o diferenta de circa 1-2 cm intre peretele anterior si posterior, in favoarea celui posterior.''
Fragment extras din : https://anatomie.romedic.ro/vaginul
Sau descrierea prezentata in urmatorul material MEDICAL :
2.1 Vaginul este un organ cavitar care se intinde de la colul uterin la vulva. Lungimea sa este variabila intre 7 si 9 centimetri. Canalul vaginal este turtit antero-posterior, incat i se pot distinde un perete anterior in raport cu vezica urinara si cu urtetra si un perete posterior, in raport cu rectul si fundul de sac peritoneal, Douglas;,
Fragmernt extras din : http://www.scritub.com/......417921.php
Doar in conceptia existenta in creierul lipsit de circumvolutiuni al unor agarici ageamii carora le lipsesc chiar si cele mai elementare cunostinte medicale in acest domeniu, exista parerea si mai ales si convingerea ca vaginul se poate intinde atat de mult incat chiar si un penis de 17-18 cm ar purea sa intre in intregime. =))
Pentru a nu mai debita tampenii si imbecilitati, te sfatuiesc sa pui mana ori pe carti de specialitate sau sa citesti articole medicale insa numai acelea care au ca autorii MEDICI specialisti

| Numeexistent5 a răspuns:

Wtf e mult prea mica, nu e normal du te la doctor

| Alexandrionelu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pretenas super-agresiv în limbaj, de ce iei foc asa de ușor? Ai neapărată nevoie sa crezi ca mai mulți cm ți-ar fi inutili?
Si vezi ca te contrazici singur: în primul respuns dat ziceai : " Iar in stare supra excitata poate sa atinga adancimea de maxim 11-12 cm."
Iar în al doilea răspuns zici: "vaginul se poate intinde atat de mult incat chiar si un penis de 17-18 cm ar purea sa intre in intregime."
Si sa ști ca nu impresionezi pe nimeni cu o căutare pe google și un copy - paste aici, toți știm sa facem asta. Eu ți-am spus ceva din experienta mea personala și nici tu nici 1000 de studii nu ma vor convinge ca ceea ce am trăit eu nu este adevărat.

| Alexandrionelu a răspuns:

Ești doar om frustrat, cu cuculetul mic, limitat și răutăcios. Înainte sa adormi, când îți freci jucariuța cu 2 degete, gândește-te ce revagii ar face 18 cm în esofagul tău. Vise placute!

| ChrisRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Pleci de la premise idealiste, insa eronate. Iubirea este un efect si are in spate niste cauze. Cam care crezi tu ca sunt acele cauze?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ChrisRo):

Iubirea e preexistenta, predestinata. Iubirea e intre suflete, nu intre corpuri. Si, foarte important, NU este o stiinta.

| ChrisRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista iubire in afara atractiei. Afirmatia dumitale este doar o credinta in genul *mos craciun exista*.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ChrisRo):

Am zis asta?

| ChrisRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai afirmat ca iubirea este intre suflete. Ori nu poate exista iubire daca nu exista atractie fizică. Asadar iubirea este conditionata de un criteriu carnal, daca vrei. Apropos, ce parere ai de sociobiologie? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ChrisRo):

Da, iubirea e intre suflete, dar intre suflete predestinate, suflete ce-au fost odata unul singur. Am spus ca nu e suficient sa existe atractie fizica, aia e nimic, aia e nula in lipsa conexiunii spirituale si intelectuale.

E o tampenie. In primul rand, nu cred in evolutie, deci m-a pierdut din start. Cine se considera maimuta, problema lui, eu n-am fost maimuta, Dumnezeu ne-a facut direct.
In al doilea rand, nu vad absolut nicio competitie in ceea ce priveste reproducerea. Ce e al tau, e pus deoparte, ai un suflet pereche predestinat, deci sociobiologia trece total pe langa mine, e stupida.

| ChrisRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ne-o fi facut Dumnezeu direct, dar vezi ca ne-a facut cam foarte asemanatori cu animalele. De cele mai multe ori le intrecem in josnicie si perversitate. Acuma, ca negi tu sociobiologia, e ca si cum ai spune ca mecanica nu are treaba cu masinile. Pai sociobiologia este disciplina care se ocupa cu studiul comportamentului uman in cadrul societatii. Cu ce disciplina inlocuiesti sociobiologia, care sa prezinte mai cu precizie felul de a fi al omului in societate? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ChrisRo):

Sa inteleg ca tu-l crezi si pe ala de la History Channel, ce zice ca Hitler a fost extraterestru, Steve Jobs a primit ideea de Apple de la ceva fiinte din alt sistem, nu? Si aia e tot o stiinta, are si o denumire (nu-mi vine in minte), dar asta nu inseamna ca e si reala.

Omul nu are UN fel de a fi. Fiecare om are felul lui, niciodata o stiinta sociala nu va fi exacta. Psihologia, sociologia etc. pot oferi doar o idee, o varianta, o posibilitate, niciodata nu pot sti cu precizie sau anticipa comportamentul oamenilor.

Am certitudinea ca filosofia sta la baza dezvoltarii personale si a societatii, deoarece, spre deosebire de stiinte, filosofia include si sufletul si sensibilitatea atunci cand ofera o explicatie sau cand observa un fenomen, in timp ce stiintele ignora sensibilitatea si sufletul, bazandu-se strict pe ratiune.
Oamenii, pe langa ratiune, au si un suflet. De fapt, tu esti sufletul tau, nu creierul tau. Tu poti si vei exista si in afara corpului, care e efemer. Deci baza e sufletul.

| ChrisRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Arhitectura mintii umane este general valabila pentru toti oamenii. Uite, poti citi cate ceva aici.
http://human.projects.anth.ucsb.edu/evpsychfaq.html
https://www.cep.ucsb.edu/primer.html

| thefunkytroll a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu am 19 la aproape 14 ani. e ceva normal?

| Violleta2022 a răspuns (pentru thefunkytroll):

Ti-am mai explicat odata, sa-l masori cu linia PESTE cuc, nu pe dedesubt, de la gaura fundului, atunci masuratoarea se va oprii la 9 cm!

| doctorandus a răspuns (pentru thefunkytroll):

Dacă mănânci fân se explică.