| BBEgirl a întrebat:

Am 20 de ani si acum 3 luni prietenul meu s-a despartit de mine pe motiv ca nu isi poate controla sentimentele si ca nu mai stie ce simte pentru mine, asta dupa o relatie de doar 3 saptamani si nu am facut nimic gresit. Eu acum mi-am pierdut speranta si increderea ca o sa mai gasesc pe cineva care sa nu isi schimbe fata asa dupa cum ploua afara, sa avem incredere si respect reciproc...ma simt practic pierduta si atat. Voi ce spuneti? Cer prea mult de la o relatie?

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ceri prea mult dupa o relatie de 3 saptamani. Practic a fost o mica tatonare, nu e cazul sa o numesti relatie si nici pe el sa-l numesti prietenul tau. Poti spune: am avut o mica tatonare, dar nu s-a transformat intr-o relatie fiindca nu ne-am potrivit. Increderea si respectul reciproc se construiesc in timp, in luni de zile, daca tu sari sa numesti relatie o legatura de 3 saptamani, e greu sa mai construiesti ceva, fiindca ritmul este prea rapid. E ca si cum ai vrea sa construiesti un castel din 1000 de carti de joc in 15 secunde: nu iti va iesi. Ai rabdare, cunosteti-va si tatonati-va. daca dupa 2-3 luni inca sunteti impreuna si vreti sa va cunoasteti in continuare, poti spune ca ai o relatie si un prieten si sa incepi sa ai asteptari, sa te implici sentimental.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
In trei saptamani nu ai cum sa ti la o persoana, sa o iubesti, ci doar sa-ti placa.
Abia incepi s-o cunosti din mai multe puncte de vedere.
Ai doar 20 de ani,e varsta cand trebuie sa socializezi,sa iesi in lume,sa-ti fac prieteni noi,sa te distrezi.
Nu trebuie sa-ti pierzi speranta doar pentru ca un tip nu a fost capabil de o relatie.
E clar ca ceva n-a mai mers. Fie si-a dat seama ca nu-i placi,ca nu esti genul lui,fie si-a gasit pe alta. Si-a preferat sa puna capat,decat sa joace la doua orizonturi.
Daca tu ti-ai pierdut speranta,femeile casatorite,cu copii acasa,care sunt inselate, ce-ar mai trebui sa faca?!
Plus ca e doar o relatie de cateva saptamani, daca ar fi fost o relatie de ani, as fi inteles, dar asa..capul sus.
Ce e al tau e pus deoaprte.
Inseamna ca nu e el era cel care trebuie sa-ti fie alaturi.
Nu fi dezamagita! Cu siguranta vei gasi un baiat asa cum iti doresti. Trebuie doar sa fi optimista. Doar asa o sa trezesti interesul celorlalte persoane!
Succes!

| Razvy112 a răspuns:

Mai sunt o gramada de baieti in lumea asta... important este sa nu le dai in primele cateva zile/saptamani o portie de sex, sa-i tii pe jar, pentru ca majoritatea asta urmaresc... sexul, deci nu iti face griji pana la urma toti ne gasim jumatatea tongue

| h3r a răspuns:

Stai, stai...e vorba de doar 3 săptămâni! Nu-i un cap în lume.
Te-ai întrebat dacă nu cumva și tu te-ai grăbit cu el?
E o prostie să-ți pierzi încrederea după 3 săptămâni, ce să mai zică ceilalți cu relații de peste 2 ani?
A fost o mică aventură probabil pentru el, a vrut să încerce...nu cred că a fost pe placul lui și a decis să zică „nu știu ce simt".
Nu e vorba că ceri prea mult de la o relație, pentru că tu aproape că n-ai avut o relație! Bine că a plecat acum, decât să treacă pe urmă câteva luni și să te atașezi de el... pune și asta la socoteală.
Faptul că a decis să plece înseamnă că e o persoană nehotărâtă și care n-a fost sinceră cu tine. Sau tu vrei o astfel de persoană lângă tine? Care să te tot amâne?
E bine că s-a terminat, privește partea bună a lucrurilor, bine că nu s-a ajuns la mai multe și apoi să te lase din senin.

E o prostie să zici că după faza asta ți-ai pierdut încrederea! E un nimic ce ți se poate întâmpla când vine vorba de relații, gândește-te bine!
Ai încredere în tine, asta doar să-ți fie o mică învățătură, pentru ca data viitoare să ai grijă cu cine începi o relație, să fii sigură, să fii mulțumită din toate punctele de vedere.
Stai liniștită, o să treacă și asta! Ai nevoie de cineva sigur pe el care să-ți inspire și ție încredere...și cu timpul îl vei găsi, că nu se termină aici viața.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, ai facut dragoste cu el, ai intretinut relatii sexuale?

| Demonull a răspuns:

Salut. Tot cu 2 incepe si varsta mea..si cam tot de vreo 3-4 luni sunt pe liber laughing Pai si nu e un sentiment asa placut sa fii LIBER? aproape ca uitasem sensul cuvantului liber,fara intrebari ''unde te duci unde ai fost cu cine de ce,cui ii dai like pe fb, da iti place de aia, dar de ce bei, de ce fumezi, dar de ce mananci la KFC etc...'' da si tot ea m-a parasit dar ghici ce.mi-a facut un bine eu credeam ca o iubesc insa mi am dat seama ca Nu era doar un atasament.pur si simplu.Suntem prea tineri pentru o relatie de durata.vor veni si ele cand ne vom hotara sa avem copii si toate alea.vor veni.Pana atunci TRAIASCA BURLACIA!

| Swal a răspuns (pentru Demonull):

Traiasca Manuela rolling on the floor

| Demonull a răspuns (pentru Swal):

Daca la tine asa e, mana dreapta prietena si stanga amanta..nu am ce sa iti zic.la varsta ta e normalwinking

| Swal a răspuns (pentru Demonull):

Faza blanda e ca glumeam.
Faza dura e ca dintre noi doi, tu esti ala burlacul.

| Demonull a răspuns (pentru Swal):

Faza proasta e ca la tine in vocabular burlac=labar, si nu e deloc asa. Dumitale probabil iti este imposibil sa ai relatii sexuale chiar daca nu ai o relatie.Dar deja o dam in desene animate si cred ca esti minorwinking

| Swal a răspuns (pentru Demonull):

Faza proasta e ca un barbat nu poate sta fara mana sau femeie, iar tu cum esti burlac...
Vezi ca te pierzi in idei.
Gata adultule, poate ca am eu 16 ani, dar iti dau clasa la tot ce vrei.
Deviem de la subiect si din respect pentru fata care a intrebat acesta este ultimul meu reply. Daca vrei sa te certi, fa-o incontinuare.

| Demonull a răspuns (pentru Swal):

Gagiu, dumneata te-ai bagat in seama si nu ai inteles ce am zis.dar repet daca pentru tine exista sex doar intr-o relatie..problema ta, Dar ce fac eu aici vorbesc cu un virgin.Hai valea teme de vacanta ceva nu ai sau poate te asteapta la baie manuela..imi dai clasa asa cum spui tu, asa este laughingdu-te si respecta putin mana aia a ta mai udo.

| Swal a răspuns (pentru Demonull):

Dai bani la femei rolling on the floor))))))))))) ce ratat esti.
Stai linistit ca n-ai avut tu 3 vieti la rand femei cate am avut eu. Nu stiu care dintre noi e mai virgin.
Mna...ce sa zic, du-te sa dai bani la femei daca esti atat de limitat in a-ti gasi o iubita. Mai invata sa scrii, si da, iti dau clasa la orice ora in orice situatie. Si ce daca ai 20 de ani? Timpul trece pentru toti, nu numai pentru tine inteligentule. Demonulle :-ss

| Demonull a răspuns (pentru Swal):

Ce minte ingusta ai dai bani...nu omule sexul e gratis daca stii sa-l ochesti eu nu vorbeam despre prostituatewinkingAi avut multe femei te cred! multi copii au murit intre tine si palma ta...Habar nu ai ce e aia femeie la 16 ani ai buletin de 2 ani si vorbesti de femei. dispari vrei sa iti repet? Vezi d-aia se foloseste prezervativ astfel nu ar mai iesi greseli ca tine.du-te si te joaca sau fa-ti temele Iti repet pentru ultima oara.o zi buna si tie si manutelor tale.

| Swal a răspuns (pentru Demonull):

Cati cretini exista doamne :o
Mai bine taci, oricum te-ai facut de **** o.0

| Rebecca009 a răspuns (pentru Demonull):

laughing

| Demonull a răspuns (pentru Rebecca009):

happy

| Dlkee a răspuns:

Ei na, nu s-a sfarsit pamantul ca v-ati despartit, abia dupa 3 saptamani de relatie, capu sus fato!
Dar eu dupa aproape 2 ani? Ce o sa fac cand Doamne fereste o sa ma despart de el?

| Swal a răspuns:

Esti mai mare ca mine, deci o sa ma adresez altfel.
Deci, la 20 de ani, cand incepe tineretea, tu iti pierzi speranta ca nu-ti vei mai gasi persoana potrivita. Pur si simplu, o schimbare de situatie l-a determinat sa faca aceasta schimbare, totusi, aveati doar 3 saptamani impreuna. E posibil sa fii crezut ca tu nu ii poti oferi ceea ce el isi doreste, sau invers.
Nu ai de ce sa gandesti negativ, nu cred ca ti-ai da viata pentru el dupa doar 3 saptamani, deci, nu e nicio pierdere.
Dintr-o alta perspectiva esti libera, libera sa alegi persoana potrivita, iar daca nu o vei gasi luna viitoare sau peste doua, te va gasi ea cand te astepti mai putin. Esti tanara, nu mai gandi asa ca-ti faci rau.

| Alisse a răspuns:

Nu iti mai face griji sigur vei gasi persoana potrivita si gandeste-te poate el si-a dat seama ca nu va potriviti pur si simplu si asta nu inseamna ca ai gresit cu ceva.

| Roland22 a răspuns:

Cauta pe altcineva nu stii de unde vine norocul.nu sta sa iti plangi de mila pentru el, nu se merita

| All3x4You a răspuns:

Buna! Poate ca pentru el a fost o joaca...totusi 3 saptamani..cam putin si cum spune si colega..stai linistita iti vei gasi persoana potrivita. Mult succes!