| Anastefangseu a întrebat:

Am 21 de ani, iar de câteva luni (5 luni mai exact), nu imi mai vine mentruatia. Am fost la un control ginecologic, am luat anticonceptionale, pentru ca mi s-a spus că am uter retrovers. Acum imi este teama si rusine sa ma duc la un alt control... Si mai mult teama... care ar fi cauza, care determina lipsa mentenanței? Multumesc

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Am aflat ulterior de la o fata care ia anticoncepționale ca nu mai are menstruație.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce teamă și rușine? E mai bine să afli cauza ca să o poți trata, teamă să îți fie să rămâi acasă...iar rușine...medicul e obișnuit cu ce a ales să facă în viață. A văzut multe. big grin

| Anastefangseu explică (pentru anonim_4396):

Teama de a afla ceva grav...