| marcelusa a întrebat:

Buna, am 21 de ani si nu ma pot termina...care credeti ca ar fi cauza? ..De masturbat nu ma masturbez

Răspuns Câştigător
| oany a răspuns:

Da,eu asa te sfatuiesc..si o spun din experienta..am avut relatii lungi (4 ani jumatate, 2 ani si jumatate.1 an si ceva..pana la 26 de ani) si nu am reusit sa am..Deci nu e ceva iesit din comun.Insa mi-am dat seama ca eu nu ma cunosteam..nu ma atinsesem..nu stiam de unde ar trebui sa vina placerea..si automat ca nu ajungeam in punctul ala.Te sfatuiesc sa nu pierzi anii ca mine.Da-ti voie sa te cunosti, sa te simti si sa traiesti ceea ce trebuie!

9 răspunsuri:
| oany a răspuns:

Buna.In primul rand. femeie sau barbat? happy

| corbulalbrosu a răspuns:

O posibila afectiune a prostatei. Trebuie sa te prezinti la Urologie pentru a fi consultat de un medic urolog specialist. Sau sa fie vorba de o posibila afectiune de natura psihico-mintala si intr-un asemenea posibil/probabil caz o sedinta de consiliere efectuata de un psihoterapeut sexolog specializat in probleme de dinamica sexuala ar putea sa fie binevenita cat si de ajutor, Sanatate!

| Paul754880338 a răspuns:

Adica esti vesnic(a)?

| marcelusa explică:

Femeie

| oany a răspuns (pentru marcelusa):

Bun..intrebarea mea este daca ai avut vreodata orgasm.Pentru ca eu pana la 26 de ani nu am putut sa am..nici nu stiam cum e si ce ar trebui sa simt mai exact.Dar tipul cu care intrasem in relatie de 2 luni si cu care discutasem pe subiect, m-a adus in punctul asta.Pana atunci in viata mea nu ma masturbasem..insa vazand ce se poate simti, am inceput sa ma cunosc mai bine..pentru ca intr-adevar nu ma cunosteam.Chiar daca pare aiurea ce o sa iti spun..incearca sa te descoperi tu in primul rand..pentru ca mai tarziu sa stii ce sa ceri de la partener.

| marcelusa explică (pentru oany):

Nu am avut niciodata orgasm ..am orelatie de 3 ani si nu reusesc nici cum ..deci zici ca ar trebui sa incerc masturbarea
?

| marcelusa explică (pentru oany):

Multumesc mult :*

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru marcelusa):

Sau poate e de vina partenerul tau...

| oany a răspuns (pentru marcelusa):

Cu mult drag si iti doresc sa simti ce trebuie sa simti!:*

| oany a răspuns (pentru marcelusa):

Da,eu asa te sfatuiesc..si o spun din experienta..am avut relatii lungi (4 ani jumatate, 2 ani si jumatate.1 an si ceva..pana la 26 de ani) si nu am reusit sa am..Deci nu e ceva iesit din comun.Insa mi-am dat seama ca eu nu ma cunosteam..nu ma atinsesem..nu stiam de unde ar trebui sa vina placerea..si automat ca nu ajungeam in punctul ala.Te sfatuiesc sa nu pierzi anii ca mine.Da-ti voie sa te cunosti, sa te simti si sa traiesti ceea ce trebuie!