| scumpikkk1 a întrebat:

Buna,am 21 de ani, sunt intr-o relatie cu prietenul meu de 3 ani deja.Incerc pe scurt sa ma exprim ce ma framinta.Problema e ca suntem departe unul de altu cam la 150km distanta,e greu cind vine vremea sa ne vedem, inainte vinea el la mine dar e foarte greu, si putin timp petrecem impreuna, venea dimineata apoi trebuea sa se intoarca innapoi. Iata deja 2 ani,am inceput eu s plec la el,dupa ce am ramas la el dup un frigarui,nu mai aveam ruta deja inapoi, parintii s-au suparat pe mine atunci, i-am inteles cam fost vinovata.De atunci nu le-am mai zis c plec la el,mereu le spuneam ca ramin la camin, adica o saptamana vinerea dup perechi plecam la el, alta acasa.Inteleg ca nu am procedat corect,dar nu regret de nimic. Vreau ca deja sa le spun ca plec la el,sa ma lase, ca la mine el sa vie a mei nu-s de acord, nu-i corect asa dupa ei.Cum sa le explic ca e ceva normal deja nu ma stiu deo zi cu el, si nici eu n-am 15 ani. Eata cum vreau zilele astea s plec incolo,deja mi-am facut prieteni acolo,imi places petrec timpul cu ei, cum sai conving sami permita, mersiiii pupici

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Explica-le cat de mult tii la el si ti-e greu iti este sa stai atata timp fara el. Spune-le ca aveti mult timp impreuna si e un baiat cuminte, serios si de incredere. Vor intelege cu timpul.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Buna! Parintii tai te vor vedea intotdeauna ca pe o copila inocenta, chiar si la 30-40 de ani.Esti fata lor, viata lor! Este normal sa fie reticenti in privinta unui baiat care nu te-a cerut de sotie si cu care te intalnesti(ei vor sa nu suferi, atat!).
Nu ii mai minti pentru ca barbati mai gasesti, dar parinti numai doi ai toata viata ta si nu mai poti gasi altii daca ii pierzi! Spune-le adevarul, fa acest act just fata de ei

| scumpikkk1 explică (pentru SergiuBoss11):

Mersi,da este totul corect ce spui