| Alexx977 a întrebat:

Am 22 ani și sunt virgin, nu am avut niciodată o relație, nu am sărutat niciodată o fată și nicio fată nu a arătat interes vreodată față de mine, luându-mă mereu în râs. Sunt un tip banal ca fizic, introvertit ( nu prea mai sunt timid) și sensibil. De asemenea, nu am avut niciodată prieteni, nu mă caută nimeni, decât atunci când au nevoie de ceva. Ce părere aveți despre situația mea?

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu esti singurul, sunt altii mai mari decat tine care nu au avut niciodata fete sex etc, si nu au murit.Ai rabdare ai 22 de ani mai ai timp, poate ai pretentii si nu i ti place orice fata, alea frumoase se cred importante si nu vor fi atrase de tine, mai coboara standardele si multumeste te cu oricine indiferent de aspectul ei, daca vrei intr-adevar o fată, daca nu, caută trufandale adica după fete frumoase dar cu cautatul rămîi, ca ele vor altceva decat le poti oferii tu.

43 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa vei trai in viata. Un % din oameni din lume sant marginalizati in societate. Te sprijin, viitorul tau e printre straini sa faci niste bani apoi te intorci dupa 40 de ani acasa. Mie imi merge bine asa sexul nu e problema pentru mine dar nu am treaba cu lumea sau frica de ce nu gasesc partenera

| mgtow a răspuns:

Femeile trebuie intretinute ele vor ca tu sa ai macar o casa si masina mai bine daca e la mijloc ca sa aiba baza in barbat. Nu cauta unu care sta in chirie cu bani putini

| Alexxiax98 a răspuns (pentru mgtow):

Asa crezi tu? happy

| mgtow a răspuns (pentru Alexxiax98):

Fiind sarac in chirie nu ofera un viitor pentru copil, nici in concediu nu poate pleca. Va fi vazut bine probabil de o grasa sau una urata care vrea sa aiba companie.

| Alexxiax98 a răspuns (pentru mgtow):

Multumesc de complimente. laughing
Pentru mine asta nu ar fi o problema. Nu am nevoie sa fiu intretinuta, ca m-au intretinut parintii 18 ani, acum ma descurc si singura de multa vreme. Nu caut sponsor, ci partener de viata. Banii se mai fac, se fac impreuna, nu e problema.

| mgtow a răspuns (pentru Alexxiax98):

21 ai nu e rau zic de varsta

| mgtow a răspuns (pentru Alexxiax98):

Ce complimente? Tu arati bine nu esti urata

| Alexxiax98 a răspuns (pentru mgtow):

"Va fi vazut bine probabil de o grasa sau una urata care vrea sa aiba companie."

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexxiax98):

Si grasele au prieteni, cunosc multe cumpluri, in care Barbatul mi se pare OK, din toate punctele de vedere si stau cu fete cu greutate 2x decat ei. Si grase si urate WTF.
Urate : Toate fetele care se mentin la silueta. sa zicem asa ca nu depasesc raportul greutate/inaltime pot fi si frumoase. Frumusetea depinde de igiena/machiaj, creme/par etc.

| Alexxiax98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si te-ai gandit ca poate e unul dintre motivele pentru care n-ai avut prietena pana acum? "Grase si urate wtf"
Adica asta e tot ce conteaza pentru tine? Dar daca e "slaba" la inceput, iar pe parcurs naste, iti dai seama ca nu va mai arata la fel, atunci ce faci?
Problema ta e de alta natura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexxiax98):

Ia-o incet. Ce voiam sa spun, este ca grasele nu mi-s pe plac, indiferent daca au fata frumoasa + etc. Daca e slaba/medie indiferent de aspectul fetei, tot le pot considera atragatoare.
"Naste" - cine vorbea de copii lol eu vorbeam de relatia de indragostiti, nu Familie.
Dar aici este a 2-a mea problema, persoanele de varsta mea deja se gandesc la familie, o fata de varsta mea deja cam are planuri serioase pentru viitor. Insa eu sunt la stadiul- prima "imbratisare", primele gesturi de afectiune. Rational vorbind stiu, ca nu am ce face cu o fata de varsta mea. I`M DOOMED
Singura sansa ar fi sa intalnesc una mai "ratacita"/necajita care sa aiba nevoie de ajutor.Si culmea e ca am gasit pe una, eram putini incopatibili :gen ea era mai inalta - eram nehotarat ce sa fac, cum s-o abordez intre timp s-a cuplat cu altul.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu unul am 29 de ani și tot virgin sunt.

Lucrez într-o fabrică din septembrie 2020 încoace pe un salariu lunar de 1550 RON.

Eu unul am față de copil și sunt scund de statură.

Nu am nici permis de conducere și nici salariu bun, dar eu sunt un băiat muncitor.

Am însă o gașcă de prieteni din septembrie 2019 care m-au ajutat să trec peste singurătatea asta și să lupt în continuare.

| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca tu ar trebui sa te analizezi pe tine, sa analizezi situatiile in care sa profitat de pe tine, sa analizezi contextul in care vreo fata te-a refuzat sau nu te-a bagat in seama etc pentru a-ti da seama care si unde este problema.
Nu am nici o parere despre situatia ta, dar pot doar sa iti dau niste sfaturi.Sa te analizezi pe tine, sa te axezi pe tine, sa schimbi ce nu e ok la tine si sa nu iti mai bati capul daca nu esti la fel ca restul pentru ca nu toti suntem identici.

| Sofer a răspuns:

Frate eu pana la 22 nu am avut nicio relatie. doar mai vorbeam cu fete pe Facebook. Eu ma jucam mult pe pc si nu ma interesa asa mult de fete dar in final m-am bagat intr-o relatie si am stat 7 luni. Credeam ca e ceva wow sarutatul, sexul si atentia care trebuie sa ii dau si timpul pierdut cu ea si am ajuns la concluzia ca decat cu stres pe cap mai bine singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in situatia ta. Dar n-a râs nici una de mine... pare ca ai intalnit doar fete f*cked up

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am ras...neintenționat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am nici o problema daca ai râs de mine sau facut misto-uri/ apreciez pareri exterioare mai ales necunoscute.
Nu sunt atât de sensibil, la ce ma refeream eu e bullying.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru fundă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce parere ai vrea sa primesti? Incurajari? Compasiune?
E numai vine ta ca ai ajuns in halul asta.Si nu e aspectul de vina.E felul tău naspa de a fi.

| Alexx977 explică (pentru anonim_4396):

De ce ar fi vina mea? Ca au toate fetele pretentii astronomice, desi sunt destule varza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexx977):

Daca au pretentii fate un catch fra. Dacã ele sunt varza tu cum esti?

| Alexx977 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt eu un model de băiat, dar măcar una neatractivă și prostuță puteam avea și eu. Adică să ajung să fiu respins și de nașpete? Mai nou și nașpetele se cred zeițe...

| DeathTheKid92 a răspuns (pentru Alexx977):

Prietene, prin faptul ca le numesti "naspete", e clar de mizerabil jalnic esti. E evident ca nu meriti o relatie. Auzi la el, "neatractiva si prostuta". 'te ba drecu', nici sare-n ochi nu meriti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexx977):

Fate un model pentru inceput. Sau cel putin sa ai bun simt, nu stiu cum ai abordat tu situatia cu ele. Dar daca le numesti "prostute", "naspate" cum naiba ai vrea sa accepte vreuna sa fie cu tine?

| Alexx977 explică (pentru DeathTheKid92):

Păi dacă am ajuns să fiu respins și de ultimele fete grase și neîngrijite pe care toți le consideră nașpete, ce ai vrea? Să zic vai ce bine că și uscăturile au standarde. Și da sunt fete neatractive și proaste pe deasupra destule...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexx977):

Si tu ești varza.
Nu te du la alea cu pretenții astronomice.Du-te la alea disperate.

| DeathTheKid92 a răspuns (pentru Alexx977):

Daca asa le consideri, nu trebuia sa interactionezi cu ele in felul asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Felul tau naspa de a fi" - DACA: nu esti "smecher". Boss. Tupeist, badaran, Nu porti Haine pe care sa scrie Adidas., nu asculti manele/house la greu, nu esti de gasca/sociabil, nu te iei dupa moda, esti considerat Nimeni.
Am mai multi ani ca asta, si tot n-am avut niciodata o prietena, nici o fata nu mi-a aratat compasiune. In schimb, nu-s virgin ca el, fac sex cand vreau (bani am-ca doar nu am pe cine sa scot in oras)
Ai dreptate ca aspectul nu inseamna totul, au fost fete "mai simple/sincere" care mi-au dat un raspuns pe fata : Nu sunt de pe aceasta Planeta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Faci sex când vrei cu prostituate? Wow.Asta da realizare.
Depinde pe cine vrei sa impresionezi. Tipe mediocre, superficiale? Atunci da, e perfect sa ai "calitățile" alea pe care le-ai insirat tu la început. Daca tintesti spre ceva mai de calitate, altele sunt criteriile.Totusi,e bine ca îți cunoști standardele.
Normal ca ești considerat un nimeni dacă nu ești sociabil sau tupeist.N-o sa te bage oamenii in seama pe ochi frumoși, pe care nu-i ai.
Vrei o fata care sa-ți arate compasiune? Mai bine ma împușc decât sa primesc compasiune /mila de la o persoana la care se presupune ca tin(si reciproc).
Nu e un răspuns simplu, e ceva aiurea.E mai simplu sa te consideri doar diferit decât defect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Normal ca ești considerat un nimeni dacă nu ești sociabil sau tupeist.N-o sa te bage oamenii in seama"
Tocmai tu bagi in seama, pisi.
Caracterul oamenilor e diferit, sunt multe fete care pun in evidenta calitatile caracterului, de ce mi-as pierde timpul cu unele naspa care imi pun in evidenta defectele (intr-un mod subtil) doar sa vada daca ma afecteaza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Știi ca dacă îmi spui pisi îmi atingi o coarda sensibilă.
Eu îl bag in seama, dar cine ar vrea o iubita ca mine? Si in momentul asta, as baga si un câine in seama, din plictiseala.
Sunt naspa?sad
Ți le pun in evidența pentru ca tu singur ți le pui in evidența.Nu vreau sa văd dacă te afectează, vreau sa văd cum reacționezi.Defectele tale sunt frapante.Si nu prea mi te imaginez cu ele.
Ce calități vrei sa-ți pun in evidența? Tu ții mortiș sa semnalizezi pe aici ca ești virgin si timid si sensibil.
Oricum, dacă ți-as pune in evidența calitățile ar însemna sa fac complimente.Eu nu fac asa ceva.Simplul fapt ca vorbesc cu tine e un compliment indirect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand, numai tipe "mediocre"- desi termenul asta nu exista la fete. Fetele care vad ca sunt "in moda/ de gasca, stilate, arata bine dupa standardele societatii "-automat le ignor pe alea. Sunt constient ca nu suntem compatibili.
Iar restul fetelor sunt greu de categorizat. deoarece toate au aspiratii de vedete. +De ce sa mai incerc sa le abordez, tinand cont ca sunt mult mai putine fete decat baieti la varste tinere. realizez cu nu exista fata disponibila pentru mine.
In legatura cu compasiunea ai dreptate, cam asta vreau sa primesc si sa dau, de asta caut o fata care are nevoie de ajutor/compasiune. incat sa ne ajutam/evoluam reciproc

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce n-ar exista "mediocre" la fete?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe cine vrei tu, nu Depinde de altcineva. Dupa mine extrem de draguta si interesanta sau foarte manipulativã.
Sa inteleg ca imi oglindesti caracterul? Eu nu imi pun etichete, esti naspa pentru ca tu o faci. Eu nu "semnalizez" nimic.
"Simplul fapt ca vorbesc cu tine e un compliment indirect." Cum de stii sa folosesti replicile mele impotriva mea? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin "extrem de draguta si interesanta sau foarte manipulativã" te referi la mine?
Nu-ți oglindesc caracterul, nu-s sensibilă.
Tu creionezi etichetele, eu le dau nume.Nu e mare diferenta.
Sunt specială...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta ziceam "sunt speciala" De asta nu exista fete mediocre, toate se considera"vedete"/puternice/frumoase etc.
Asta e valabil si la baieti, eu nu ma consider deloc frumos, puternic, macho-man, nici inteligent ci mai degraba Rational: incerc a gasi solutii simple pentru probleme complexe. luandu-ma dupa niste tipare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, exista.Ca eu nu sunt mediocra e partea a 2-a.
Glumeam prin "sunt specială", nu ma asteptam sa o iei in serios.Nu ca n-as fi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu moare virgin, viata ne f*** pe toți.

| Alexxiax98 a răspuns:

Nu trebuie sa te descurajezi, nimeni nu poate sa placa tuturor. Vei gasi si prieteni, si fete destule, doar ca nu ai dat inca de oameni cu care sa rezonezi. Ar trebui sa scapi de prietenii aia care te cauta doar in anumite ipostaze. happy

| Georgexyz99 a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta. Mergi la curve de cate ori ai ocazia, da-le dracu de tute proaste ca au doar o gaura in tartacuta lor microcefala. E destul de trist sa ajungi la varsta asta si sa nu fi avut vreodata prietena. Dar nici nenorocire mondiala nu e. E clar ca ai niste probleme. Care? Tu ar trebui sa stii cel mai bine, nu ai sa gasesti ajutoare pe TPU. Doar un chat la plictiseala si niste raspunsuri seci si stupide. Nu de alta dar vezi sa nu apuci 60 de ani in ritmul asta. Aia chiar ar fi patetic.

| Georgexyz99 a răspuns:

Cu siguranta ca nu ti-ai gasit pe nimeni nici 2 ani si ceva de cand ai pus intrebarea, nu stiu ce sfaturi sa iti dau daca mai citesti raspunsuri pe aici, la mine deja somnul imi e dereglat din cauza asta, efectiv nu imi pot lua gandul de la faptul ca sunt un ratat fara partenera nici pana la varsta asta, tot 22, am ridicat deja consumul de tigari la 1 pachet si jumatate pe zi, pet-uri de bere una dupa alta, fast food la greu si cateodata meciuri de LOL sau CS GO. In concluzie, e f u t u t a rau de tot treaba, daca pana la varsta asta n-ai atins nicio femeie. Te poti consola apropo cu faptul ca inca parintii tai spera ca iti vei gasi pe cineva, cel putin ai mei asta considera, e umilitor, frustrant dar nu ai ce face

| alex04041982 a răspuns:

Cauta o persoana care sa te completeze, exact ca tine.pentru fiecare exista cuneva,:nu dispera.

| Georgemihail123 a răspuns:

Du-te la curve!