| Roro12 a întrebat:

Buna happy
Am 22 de ani si o relatie de 5 ani cu un baiat de 23 de ani. De un an locuim impreuna. Am avut discutii cu el in astia 5 ani, ne am despartit de cateva ori dar mereu am ajuns impreuna. Ultima cearta a fost in ianuarie unde am si plecat de acasa dar pana la urma ne am impacat. Problema a fost acceasi, el era rece cu mine, indiferent. Ma simteam un nimeni langa el. S a schimbat o perioada, acum a inceput sa fie la fel. Am incercat mereu sa discut cu el, mereu mi-a spus ca el nu are nimic si sa l las in pace, sa nu l mai chical. Am incercat sa fiu dragastoasa, nu a functionat, ma respinge, nimic macar sex nu mai facem. Am incercat sa fiu indiferenta cu el, de o luna am iesit mai des in oras fara el, am iesit si cu un baiat mai des ( coleg de munca, i am spus si lui mereu asta si nu are nici o reactie). Tipul cu care am mai iesit, imi spune de ceva vreme ca ma place mult si ca ar vrea sa fim impreuna, dar stie ca e complicat si sa mi rezolv problemele. Astazi am incercat din nou sa vorbesc cu prietenul meu, el nu a fost niciodata prea comunicativ si mereu imi spunea sa l las in pace sau ca nu are chef ori vorbe care ma ranesc ca sa ma supar si sa l bag in seama. Mie imi e greu, il iubesc, el astazi mi-a spus la fel, sa l las in pace ca n are chef de discutiile mele, ca daca eu vreau sa plec, sa plec. L am intebat daca ma mai iubeste a spus ca nu stie. Ca s-a plictisit. Sunt cu nervii la pamant si chiar nu stiu ce sa fac, nu inteleg atitudinea lui. Mi a spus ca el nu mi spune sa plec, sa fac ce vreau. Cand il intrebam daca ii este indiferent, a spus ca nu stie, sa l las. Chiar nu stiu daca mai merita sa lupt pentru relatia asta, ce sa fac. Imi poate da cineva un sfat? Sa fie reactia asta a lui o chestie trecatoare, sa lupt pentru relatia asta?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-a oferit cel mai precis raspuns la intrebarea ta : "eu il iubesc, el astazi mi-a spus la fel, sa l las in pace ca n are chef de discutiile mele, ca daca eu vreau sa plec, sa plec. L am intebat daca ma mai iubeste a spus ca nu stie. Ca s-a plictisit!"" Ce dovada mai clara si/sau mai elocventa ai dori sa primesti? In cazul vostru sentimentele de dragostea si iubirea NU sunt si probabil nici NU a fost vreodata reciproce. Te lupti in zadar si fara rost pentru o cauza de mult pierduta. Deschide-ti ochii cat mai repede si nu-ti mai pierde si irosi timpul si sentimentele aiurea. Multa sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns:

Tic-tac, tic-tac
Dragostea s-a spulberat...
V-a ţinut chiar mult 5 ani "iubirea".

| Mada1920 a răspuns:

Astfel de oameni nu merita sa-ti irosesti timpul cu ei... spune-i pentru ultima data ce are de gand sa faca daca nu...ii poti da o sansa celuilalt baiat daca ti se pare potrivit pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin214 a răspuns:

Prezintai situatia asa cum este ea mentioneaza si pe colegu din poveste si intentiile lui, dai un ultimatum pentru a nu te simti tu vinovata mai tarziu si daca nu se schimba lucrurile vezi de viata ta mai departe.bafta in a-ti rezolva problemele