| Bdbdbfbfbfhfhfhfh a întrebat:

Buna! Am 23 de ani si sunt virgina si as avea doua intrebari ce nu le-am putut dezbate cu nimeni si frica, rusine.
1. Are legatura momentul inceperii vietii sexuale cu dezvoltarea, dereglarile hormonale din corp?
2. E ciudat sa fii virgina la 23?! Nu e vorba de religie sau familie. Pur si simplu nu am vrut. Iar acum am o frica, un sentiment pe care nu il pot exprima. Frica de regret, nu stiu...
Multumesc! Seara faina! ✌️

17 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Depinde din punctul cui de vedere vrei sa afli daca e cuidat.Din al societatii pacatoase si hedoniste in care traim e cuidat.E mai normal sa fii luat pastile de supa si poate si ceva boli venerice.Din perspectiva Creatorului virgonitatea e darul pe care ni l-a dat pentru a-l darui numai partenerului de casatorie.Si eu am fost virgina pana la23 de ani, la casatorie si sotul meu pana la 24, pentru ca am vrut sa resoectam porunca Creatorului si sa nu il intristam prin pacatul curviei.Suntem incantati ca nici unul nu are in cap filme si cu altii, ca am pastrat minunea numai pentru noi.Sexul nu creaza doar o legatura fizica ci si una spirituala, ti se pot tranfera toate influentele demonice de care sufera cealalta persoana plus bolile cu transmitere sexuala de care
si prezervativul te apara 80%, pentru ca e suficient ca sa vii in contact cu o zgarietura a lui si iei boala fara sa se produca o sarcina( de care prezervativul, daca nu se rupe te apara 99% dar nimeni nu iti poate garanta ca nu cazi exact tu la partea cu 1%. Bolile sexuale sunt pedeapsa Creatorului pentru cine ii incalca porunca de a nu face sex fara casatorie El vrea ca o femeie sa se bucure de sex alaturi de un barbat care isi asuma rolul de tata si de protector al familiei.E plin si pe aici pe site de fete terorizate de posibilitatea unei sarcini nedorite.Constiinta te avertizeaza bine ca pe urma vei regreta, felicitari cs pana acum ai ascultat- o.

| Mosotti a răspuns (pentru ania):

Lasa mai fata, ca ea poate stie ca, creatorul ala nu exista.
Fetele nu au de ce sa fie terorizate de o sarcina nedorita si boli, ca exista metode de contraceptie si protectie, nu e problema.

Si nu stiu daca e bine sa fi sub influenta unui dictator, sa faci ce vrea el.
Fata nu a facut ca n-a vrut, nu ca ii era de creatorul ala care nu exista.
Daca nu a simtit nevoia, n-a facut.

| VoidEternal a răspuns (pentru ania):

Deci pe langa BTS-urile clasice de care stiam cu totii, exista si IDTS, adica Influente Demonice cu Transmitere Sexuala... right...

Nu am nicio problema cu oamenii ultra religiosi, dar cand spui lucruri de genul e foarte greu sa te ia cineva in serios.

| Traveler12 a răspuns:

1. Nu
2. Nu

| mihai69 a răspuns:

1. Nu;
2. Nu. Dar e ciudat să îți fie frică. Mergi la un psiholog.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Nu cred, nu stiu. Doar un medic ar putea sa raspunda corect la asta.
2. Intr-o societate cam superficiala, da. In realitatea multora, e un atu. Cred ca fetele 'cu experienta' ar fi cele care te-ar judeca.
Eu apreciez oamenii care fac lucrurile asa cum simt, chiar daca "nu sunt in rand cu lumea". Mai ales in materie de relatii, unde "in rand cu lumea" nu e deloc bine.

| Mosotti a răspuns:

1 - are legatura ineperea vietii sexuale cu dezvoltarea hormonala, pentru ca in functie de asta simti nevoia sau nu de sex.
Are legatura si cu dereglarile hormonale, ca daca sunt unele dereglari, ba ai pofta mai mare de sex, ori ai f mica sau deloc.

2 - Nu e ciudat deloc sa fi virgina la 23 ani, nu e nevoie sa nu mai fi virgina la comanda, nu ai tu treaba cu ce fac altii, daca nu ai vrut, f bine, faci cum simti.
Ce regret sa ai? Ca doar nu ai facut ceva rau.
Faci cand simti nevoia si cand vrei sa faci.

| Goete a răspuns:

1. Nu, dezvoltarea hormonala nu are de-a face cu inceperea vietii sexuale, un bebelus de doua luni are acelasi interes sexual ca un(a) de 20 de ani
2. Nu e deloc ciudat sa fii virgina la 23, majoritatea fetelor isi pierd virginitatea dupa 24. Ca si Cenusareasa, dupa miezul noptiiwinking

winking

| VoidEternal a răspuns (pentru Goete):

Cred ca prima intrebare era invers. Daca inceperea vietii sexuale produce modificari ale sistemului endocrin.

| VoidEternal a răspuns:

1. Nu.
2. Daca tu nu te simți ciudat, atunci nu e ciudat.

Nu prea înțeleg ce vrei să zici cu frica. Ti-e teamă că vei regreta că ai făcut-o?

| anonimuIl a răspuns:

Nu e ciudat să fi virgină la 23 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia totul ca pe o lecție nu regret și o sa fi împăcat cu tine însuți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei

Păi are legătură în sensul că în acel moment influențează fluxul de hormonale ca să zic așa

Acum găsim informații la un click distanță, google it

Nu este ciudat atâta timp cât nu îți dorești

Însă să nu fie o altă probelmă psihologică

Asta e in regulă pentru că deși societatea ne învață să ne criticăm și comparăm între noi, cu toții avem probelme și nu suntem perfecți

Ți-aș recomanda să te documentezi în privința asta a sexualității, dar și a psihoterapiei

| Catalin77945 a răspuns:

1.Nu
2.Nu

| gogugogugogu a răspuns:

Buna!
1. Nu.
2. Nu.

| Oanaoni a răspuns:

La mine nu am văzut nici o schimbare, nici o dereglare. Eu cred că fetele care și au început viața sexuală și sunt extrem de dezvoltate, iau pastile să nu rămână.da, toate suntem diferite dar nici cum sunt unele. Ar fi bine să mergi la.medic după ce începi viața sexuală. Succes, să ai grijă! De ce ciudat? E viața ta, faci ce vrei

| farazaharsweet a răspuns:

Buna. Hai sa vorbim in privat. Nu este nimic rau in a fi virgina. O sa vina momentul potrivit si o sa faci si pasul asta.