| BBelivee a întrebat:

am auzit ca daca iti incepi viata sexuala, nu mai cresti in inaltime... e adevarat?

Răspuns Câştigător
| cornelia_9446 a răspuns:

Nuu, nu este adevarat!
stai linistita:*

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este adevarat.

| shtephie a răspuns:

Superstitii, mituri...laughing

| Yaguar a răspuns:

Aici adug spusele unui doctor in medicina : ,,2 cele mai principale cauze ce tin de inaltime sunt prima genele mostenite de la parinti. Si a 2 cauza este daca incepi prea devreme aceasta viata sexuala. Si daca de la parinti ai gene sa te inalti sa spunem 1m 83 si daca o fata avind 1m 61 incepe aceasta viata la o virsta frageda ea nu va mai ajunge la 1, 83 dar va ramine cam tot acolo unde si a fost chind petru prima data a inceput sa practice... poate se va mai inalta putin cu chitiva centimetri. Iar baiatul daca trebue sa creasca 1, 83 si la moment are inaltimea 1, 61 va ajunge doar undeva pe la 1m 72. Sunt si cazuri de exceptie dar sunt foarte rare , acestea sunt patologii ca exemplu gigantismul. Iar oamenii sanatosi sunt influentati asa cum vam mentionat." Sexul stopeaza cresterea.

| Ana a răspuns:

Nu-i adevarat

| szergiu a răspuns:

M`ai facut sa rad. nu este adevarat =) organismul nu are nici o legatura cu celulele sexuale laughing

| bianca a răspuns:

rolling on the floor

ceva mai penibil de atat nu am auzit

si tu ai crezut sau?

laughing

omg

| Onutzyk a răspuns:

Normal ca nu e adev!

LOL!

Chiar crezi?

| Andmanny a răspuns:

In minte tu nu mai cresti dac continui sa crezi in asa prostologii.

| Seby90 a răspuns:

Si lipsa sexului provoaca o vedere proasta.

Acum ce ar trebui sa facem? Porti ochelari deja?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mare parte e adevarat adica. nu incetezi din crescut doar ca viteza de crestere nu mai e asa rapida ca inainte am citit eu in cartea de adolescenti