| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca dupa dezvirginare ciclul iti intarzie cu o luna.Chiar acum o luna m-am dezvirginat si ciudat, ciclul mi-a venit cu cateva zile dupa data in care teoretic trebuia sa imi vina normal. Niste sfaturi va rog mult?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

NU este adevarat, dezvirginarea nu trebuie sa-ti modifice menstruatia. daca cumva dezvirginarea se produce la o varsta prea mica, pot aparea mici intarzieri de 3-5 zile, dar nu mai mult. Este o prostie faptul ca la dezvirginare menstruatia intarzie.

| MMadalina a răspuns:

Trebuia sa te informezi de acest lucru din surse SIGURE inainte de a-ti incepe viata sexuala. Ceea ce ai auzit este un mit falshappy

O zi bunahappy

| GenEu a răspuns:

Inceperea vietii sexuale nu are niciun fel de lagatura cu ciclul menstrual.

| AndreeaDeea_6789 a răspuns:

Scuzati, vroiam sa zic ca mi-a venit normal. doar cu o intarziere de 2 zile sper sa nu fi inteles cineva gresit!

| AndreeaDeea_6789 a răspuns:

M'ati linistit, multumesc muult.