| LookAtMeNow a întrebat:

Am avut 2 contacte sexuale protejate si am verificat prezervativele.De o saptamana am sindromul premenstrual(durere de sani, de burta etc), dar menstruatia nu apare.Sunt putin ingrijorata, care ar putea fi cauza? Mentionez ca menstruatia mea nu este chiar regulata.Multumesc!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Stai linistita ca iti va veni menstruatia

| sofisis a răspuns:

Erai virgina? Pentru ca daca da, o dereglare e normala la inceperea vietii sexuale.
Daca nu erai, poate ai racit, poate de la vreme, de la stres.o sa vina. Mai ales daca zici ca ai verificat prezervativele.

| Alcyon a răspuns:

Pentru linistea ta, iti poti face un test de sarcina. Totusi nu cred ca esti insarcinata. De ce-ti faci griji, daca stii ca menstruatia ta oricum nu e regulata?

| LookAtMeNow explică (pentru Alcyon):

Ma ingrijoreaza durerile premenstruale... dureaza de o saptamana si sunt destul de intense, adica ar fi cazul sa vina

| Ioana_Alina_1995_FblC a răspuns:

Daca prezervativele nu erau sparte atunci nu ai motive de ingrijorare menstruatia iti va veni cu probleme de gen: intarzieri simptome poti consulta un medic ginecolog, te va consulta si iti va da pilule pentru reglarea menstruatiei si un tratament daca este vorba de vreo raceala infectii etc.