| siminagavris a întrebat:

Buna,am avut acum ceva timp o relatie cu un baiat de un an si ceva, in tot timpul ala eram foarte fericiti si sa parea ca chiar ne iubim dar noi dupa ce ne-am despartit am continuat sa ne vedem ca prieteni cu beneficii. Acum el spune ca nu m-a iubit niciodata, se poate asa ceva? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Ai facut cea mai mare prostie.
El a profitat de tine, de naivitatea ta.
Singurul lucru pe care îl poți face este să nu mai vorbești cu el.
Incheie orice tip de relație cu el. Nu meriți să își bată joc de tine.

Răspuns Apreciat de Editori
| JustAFriend a răspuns:

Cred ca stii si tu cum te considera el, nu este nevoie sa iti spun eu.
Move on, incepe o noua relatie cu altcineva sau daca nu vrei sau ai nevoie de asta stai singura o perioada.O sa vezi ca dupa ce iti trece "indragosteala"si o sa privesti la rece povestea o sa tragi alte concluzii.
Trecutul trebuie lasat in urma, indiferent de situatie
Si ca idee, prieteni cu beneficii esti cu cineva fata de care nu ai sentimente ci doar atractie fizica
El a profitat de chestia asta pana la urma nu strica o tipa cu care sa te culci dar sa nu ai obligatii nu?
Think about it

3 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Nu te mai consuma căci nu rezolvi nimic. Dacă a spus asa nu prea ai ce sa faci. Decât sa schimbi foaia sa nu l mai bagi in seama deloc, poate o se va părea ciudata indiferență ta. Dar cel mai bine, detașează te, nu merita

| lewismatthew18 a răspuns:

Sincer? Cel mai mare prostie ati facut. Daca ati ramas prieteni cu beneficii e clar ca intre voi nu a fost iubire, ci doar o sclipire. Daca te desparti de cineva e imposibil sa rezisti sa ii mai fii aproape, daca te doare.

Parerea mea e sa va lasati in pace, si cauta fiecare alta persoana.

| siminagavris explică (pentru lewismatthew18):

A fost un timp in care eu nu am mai putut continua si am renuntat dar dupa cand m-a cautat dupa vreo doua trei luni m-am indragostit din nou de el si as face orice doar sa ii fie bine, nu ma lasa sufletul sa incep o relatie cu alt baiat simt ca il tradez de asta nu stiu ce sa fac, eu sunt sigura ca il iubesc si nu stiu cum sa fac sa rezolv aceasta situatie.