| Pissitau18 a întrebat:

Am avut ciclul menstrual de pe 9iunie pana pe 13 Iunie, am avut contact sexual de pe 15 pana pe 20 iunie. Am rămas însărcinată? Dau fundăwinking
PS: DACĂ NU CÂND POT RĂMÂNE? (DURATA CICLULUI MEU ESTE DE 24-26 zile).

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dupa 21 zile de la ultimul act sexual fa un test de sarcina. El, iti va spune daca ai ramas sau nu gravida.

| OMFGConrad a răspuns:

Nu, nu ai rămas însărcinată. Următoarea ta zi fertilă e pe 25-26 iunie. Ai grijă în zilele 25-26-27(-28) ce fel de activitate sexuală întreții (protejat!).

| Pissitau18 explică (pentru OMFGConrad):

Noi vrem un bebe. Și ne chinuim de vreo 5 luni. Și nu prea iese iar de data asta am încercat sa ne luam după calendarul pe care îl apreciez pe telefon cu ziua ovulație cu perioadele de fertilitate. Iar mie îmi arata ca data ovulației este 21.

| Pissitau18 explică (pentru Pissitau18):

Calendarul pe care îl am * pe telefonwinking

| cmaria79 a răspuns:

Buna! Cel mai bine e sa-ti faci un test de sarcina!
Dupa menstuatie e posibil sau a 14 zi dupa.
Cel mai inticat lucru e sa mergi la un ginegolog si sa.ti prescrie niste anticonceptionale(daca iti este frica sa nu te ingrasi, lasa-te pe mana doctorului, el stie ce medicamente sunt bune pentru organismul tau)

| Pissitau18 explică (pentru cmaria79):

Ideea e ca noi vrem sa facem un bebe. Iar calendarul meu pe care îl am (cu ziua de ovulație cu perioade fertile etc.) îmi arata ca pe 21 iunie e ziua ovulației. Apropo nu prea am ciclul menstrual regulat. Și testul de sarcina trebuie sa aștept neapărat 21 de zile sa îl.