| Zeynepabc a întrebat:

Am avut contact chiar in ziua ovulației, protejat, fără ejaculare in vagin. După menstruația trebuia să-mi vina pe 5, a venit pe 6 (simptome, dureri). Acum am dureri de spatele, cap, ovare. Ovulatia a fost pe 21 luna trecută, luna asta cred ca trebuie sa fie de acum. Mai am ameteli, dar nu mereu.
El mi-a povestit ca prezervativul nu s-a rupt ca daca se rupea observa. El l-a scos intreg. Ca daca se rupea sau se spărgea nu mai stătea lipit de penis, nu? Este posibila o sarcina? Repet a fost protejat si fără ejaculare in vagin. Si sânii imi sunt puțin sensibili, eu i-am si pipăit sa vad daca sunt schimbați si poate si din cauza aceasta. Repet, e posibila o sarcina?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In ciclul menstrual anterior OVULATIA a avut loc in data de 23/24 August, dar aceasta corectie este facuta pur si simplu doar pentru a clarifica situatia existenta in acel moment. Deoarece menstruatia s-a pornit de fapt practic la data care a reiesit din calcul sau conform preconizarii, diferenta de 1 zi in +/- fata de data menstruatiei stabilita prin calcul nu se poate lua in considerare fiindca nu reprezinta de fapt nicio abatere. De asemenea este stabilit atat stiintfic cat si medical ca insasi simpla pornire a menstruatiei in jurul datei preconizate, calculate si desfasurarea ei in conditii care se pot considera ca fiind similare/asemanatoare cu menstruatiile avute/produse anterior, reprezinta intotdeauna GARANTIA ca in proportie de peste 99 % in timpul ciclului menstrual anterior NU s-a produs fecundarea ovulului, NU s-a format o sarcina si din acest motiv se elimina din uter fostul ENDOMETRU care ar fi urmat sa gazduiasca sarcina. Acest lucru se produce din cauza faptului ca intre timp endometrul a imbatranit, s-a degenerat si a devenit inutil in organism si printr-un proces bine stabilit si sub actiunea inor substante, acesta este faramitat si transformat in menstruatie si eliminat sub forma sangelui menstrual. Rezulta ca in aceasta situatie este exclusa in proportie de 99, 99% posibilitatea de a mai putea exista o sarcina chiar si ipotetica. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Fa un test de sarcina dar posibil sa nu fi daca a venit menstruatia

| Yon1470 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, ce rost mai are sa te gandesti la sarcina?

| Denisya a răspuns:

Asa am fost eu. când trebuia sa-mi vina ciclul cu câteva zile inainte chiar si vomitam si toate simptomele de sarcina dar pana la urma mi-a venit ciclul.ginecologul mi-a zis ca pebaza hormonala am facut sindromul PSM.cauta pe google.

| Emma3011 a răspuns:

Dacă a ejaculat în tine exista șanse zic eu. Dar cel mai bine e sa faci un test. Dacă tot nu mai vrei un copil folosește prezervativ.

| Zeynepabc explică (pentru Emma3011):

A fost protejat. Fără ejaculare in vagin