| FlorinaDavid a întrebat:

Buna, am avut contact sexual cu prietenul meu si la vreo 3 ore dupa, m-am dus la baie si am sangerat.Nu a curs doar cativa picuri ci destul de mult sange, si am avut si dureri de burta ca la ciclu.Am citit pe net cam ce poate sa fie si sunt foarte ingrijorata.Doar saptamana viitoare ma poate lua medicul ginecolog ( ca mi-am facut programare).Nu am mai patit asta pana acum.Intradevar a fost contactul putin mai dur.Sunt foarte speriata.Ati mai patit si voi asa ceva?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea ca sangerarea amintita sa provina din rani sau fisuri produse prin ruperea unor fibre ale muschilor vaginali. Cauza exacta a sangerariio va determina medicul ginecolog in urma consultatiei. Sanatate!

| ShamelessQboy a răspuns:

Poate o are prea mare si groasă pentru tine, tu fiind prea sensibilă pentru stilul lui de a face sex.
Personal, si eu am avut destule reclamații asemănătoare, mai ales cand mi-am început viata sexuală. Eu având penisul mai grosut, se intampla sa penetrez uneori mai brusc si asta le provoca durere, cu timpul m-am invatat sa fiu mai grijuliu. Foarte posibil ca aceiași problema sa fie si la voi.