| Twister09 a întrebat:

Am avut cu iubita mea un contact sexual.

Nu am ejaculat in ea.

Dar cand am scos penisul si am vrut să mă șterg, am vazut ca am penis ceva secretie albă, cu aspect brânzos.
Din ce cauza am avut?
Menstruatia trebuia sa-i vina în data de 13.12. 2018 si nu i-a venit.
A facut si un test de sarcina si rezultatul a iesit negativ.
Dar menstruatia tot nu i-a venit.
Din ce cauza?

Sunt foarte speriat.

Credeți că poate rămâne însărcinată?

Multumesc

2 răspunsuri:
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Nu cred ca era vorba de sperma, ci de orgasmul ei. Ti-a spus ca si-a dat drumul in timp ce erai in ea? Totusi, un copil nu se face asa usor si nu cred ca e vorba de o sarcina. Altii se chinuie de atata timp.

| GeneviveJ a răspuns:

Daca nu v-ati protejat este posibil sa fi ramas insarcinata, acea secretie poate fi fie o secretie de a ei fie de la tine sperma care s-a "intarit" oarecum. Te sfatuiesc sa repetati testul de sarcina, daca din nou e negativ, asteptati putin, menstruatia poate intarzia sau poate veni mai devreme cu cateva zile, nu este ingrijorare daca intarzierea nu e prea mare. Te sfatuiesc sa folosesti prezervativ pentru a evita situatiile ca cea de fata, cand stai stresat pentru ce se poate intampla! Deci repetati testul de sarcina. Si in caz ca vreunul dintre voi aveti secretii anormale mergeti la medic sa nu cumva sa aveti o boala cu transmitere sexuala sau vreo infectie. Sanatate!