| FluturasulVesel a întrebat:

am avut niste scrugeri, cred ca fost menstruatia, care a durat 3 zile! Sunt la a 3,, scrugere,, si am observat ca cand urinez este si un pic de sange care este si cu mucus! E vreo problema cumva?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acum chiar la inceput dar si pe urma uneori chiar si pe parcursul primilor circa 2 ani, menstruatiile se pot produce foarte imprevizibil din toate punctele de vedere. Primele menstruatii sunt de regula putin abundente cantitativ, uneori complet nesemnifictive si se pot manifesta/produce pe parcursul a 2-4 zile de obicei. Menstra eliminata este formata dintr-un mucus cu aspect gelatinos amestecat cu resturi de tesuturi si o anumita cantitate de sange. Din descriere rezulta ca a fost vorba de a 3-a menstruatie din viata ta si ca de fapt totul a decurs in mod normal. Multa sanatate!

| Drinceanu_Costinel_1995 a răspuns:

Nu stiu intreaba pe TPU

| FluturasulVesel explică (pentru Drinceanu_Costinel_1995):

Dar noi acum pe ce site suntem? Pe UTP?