| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o discuție astăzi cu prietenul meu in care i-am spus că dacă ar da in mine vreodată, m-aș despărți de el fără ezitare. Iar el a spus că nu a dat niciodată in vreo fata sau vreo fostă și a mai zis că probabil ar fi in stare sa facă asta dacă l-aș înșela. Nu mă înțelegeți greșit, deși el a făcut-o când m-am enervat. Nu l-aș înșela niciodată, nici nu mi-ar trece asta prin gând vreodată. Dar faptul că e capabil sa dea intr-o persoana de sex feminin indiferent de situație, mă pune un pic pe gânduri și pur și simplu nu pot sa cred că nu ar da in mine cu orice alta ocazie. Nu știu ce să fac și ce să cred. Nu vreau așa ceva în viața mea. Ar trebui sa am sau nu încredere în el?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Acuma doar tu poţi să îţi cunoşti atât de bine iubitul încât să îţi dai seama dacă ar fi capabil să facă asta.
Poate a spus asta ca să îţi de-a de înţeles că asta ar fi cel mai rău lucru pe care i l-ai putea face încât să poată să îţi facă şi el rău înapoi.Şi pe mine fostul mă ameninţat că dacă am să îl las vreodată o să mă omoare şi bla bla dar vorbesc aici cu tine acum deci... nici măcar nu mă împins.
Cunoaşte-l mai bine, fi atentă la gesturile lui iar dacă îţi pare dubios lasă-l, dar dacă nu, nu îţi mai face filme şi crea probleme dacă nu e cazul.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Renunta la el! Daca te-a lovit deja cand doar l-ai enervat, da-i de urgenta papucii, ca nu-i de tinut asa ceva la usa.
Nu poti sa ai incredere in cineva care nu se poate abtine!
Un om violent nu se schimba peste zi, nici macar daca te iubeste cum pretinde.

| mihai69 a răspuns:

Încrederea se câștigă, nu se află punând întrebări pe un forum...

| Emma30555 a răspuns:

Tu ar trebui sa ii spui ca e interzis de lege sa lovească pe cineva indiferent de motive. Asa sunt bărbații au impresia ca cel mai grav lucru care li se poate întâmpla este sa fie înșelați de parca au o proprietate, un om civilizat părăsește nu lovește, în fond fiecare e liber sa facă ce vrea, ca e urat sau imoral e treaba fiecăruia si păcatele fiecăruia, nu ne facem dreptate singuri. Poți discuta cu el si sa i spui ca discuți asta din principiu nu ca te simți vizata. În orice caz în situația de fata sta în atitudinea ta ce sa faci, poate doar a spus ca ar face asa ceva nu înseamnă neapărat ca asa ar proceda dar la fel de bine poate ca gândeste astfel

| antonimilk a răspuns:

E cam violent din nimic dar tu ai deschis subiectul

| alexandru303 a răspuns:

Continua-ti viata. Vorbeste des cu el. Spune-i ca nu accepti asta. Daca te iubeste cu adevarat iti va respecta decizia. Daca nu spune-i pa pa, daca ni accepti asta. Si cu incredere a e ca trebuie sa il cunosti bine si din instinct iti vei da seama despre el.
Funda te rog?