| AdinaMihaela00 a întrebat:

Am avut o relatie de 9 luni..de 2 luni suntem certati.dar tot am vorbim, ne-am vazut, de cate ori am spus gata si nu ol cautam 2 zile..ma suna. Prietenilor le spunea ca tine la mine si ca vrea sa ne impacam. Dar mie ultima data mi-a spus ca e confuz..nu stie ce simte si ce vrea.

Intr-adevar il iubesc foarte mult.dar nici nu mai pot asa. vreau sa trec peste si fiecare pe drumu lui. Dar nu pot sa il scot din suflet..nu pot sa nu ma mai gandesc la el si vreau sa fac lucru asta sad vreau sa trec peste.

7 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Adevărat, dragostea asta e grea!

| M7Seven a răspuns:

9 luni nu reprezinta neaparat o relatie de lunga durata peste care nu ai putea sa treci destul de usor.Trebuie sa pui in balanta motivul pentru care acum nu mai sunteti impreuna si situatia actuala. Daca tie iti este mai bine asa, daca esti mai linistita.Plus ca daca ai vb cu el si iti spune ca nu stie ce sa faca e clar ca nu mai este focul ala care a fost, pana la urma dupa 9 luni de relatie daca chiar dorea sa fie cu tine acum ti-ar fi spus ca vrea sa va impacati ( cum spui ca le spune si prietenilor). Iesi afara vorbeste si cu alte persoane, incearca sa iti gasesti un prieten sau o prietena buna cu care poti sa povestesti si in felul asta poate te mai descarci.O sa vezi ca o sa cunosti si alte persoane care or sa te ajute sa treci peste despartirea asta.Capul sus, nu este nici primul care pleaca si probabil nu va fi nici ultimul, trebuie sa gasesti in tine increderea de a merge mai departe.Si tine minte, ciorba reincalzita nu va mai avea acelasi gust

| AdinaMihaela00 explică (pentru M7Seven):

Stiu ca nu este mult 9 luni.dar s-au intamplat multe in astea 9 luni. l-am cunoscut in momentu cand eram 'la pamant' sa spun asa. Si mi-a deschis ochii, m-a invatat sa zambesc din nou. M-a facut fericita. nu stiu de ce se intampla toate astea acum. Ies cu prietenii..am incercat sa vb si cu altcineva.dar nu stiu parca e degeaba.

| M7Seven a răspuns (pentru AdinaMihaela00):

Atunci trebuie sa inveti de data asta sa treci singura peste.Sau sa gasesti o alta persoana care sa te ajute sa faci chestia asta.Nu sta blocata in trecut inca o data iti repet treci peste, o sa fie mai greu o perioada dar daca iti setezi asta ca pe o prioritate o sa reusesti.Gaseste lucruri de facut, ai putea sa iti ocupi timpul mereu cu altceva, citeste, fa sport, iesi pe afara, calatoreste sau orice alta activitate care iti place tie, si o sa vezi ca usor usor o sa uiti singura de asta

| AdinaMihaela00 explică (pentru M7Seven):

Multumesc frumos sad

| M7Seven a răspuns (pentru AdinaMihaela00):

Mult noroc

| rijkaard a răspuns:

Daca ti-ai dat seama ca nu prea stie ce vrea de la viata si e cam nehotarat asta din start trebuie sa iti dea de gandit caci cu un astfel de caracter de barbat nu vei face casa niciodata si nici stabilitate paterna nu va da dovada cat despre aceste labilitati ce le exteriorizeaza vreau sa te anunt ca mai repede sau mai tarziu se vor concretiza intr-o decadere psihica care daca nu isi gaseste remediul poate degenera chiar intr-o boala mentala te sfatuiesc sa scapi de el sa nu ii mai dai importanta dragoste mai se iveste nu au murit baietii toti si se va gasi si unul pe placul tau fata de care sa nutresti acest sentiment nobil care se numeste dragoste