| Anoniimaaaa a întrebat:

Bună! Am avut o relație frumoasă la distanță împreună cu un baiat care are
un suflet nemaipomenit de frumos! El este un om minunat care a știut să-mi fie iubit și a știut să mă iubească cu adevărat. Era ceva mai mare decât mine, eu încă sunt pe băncile liceului, în anul terminal. El lucra în străinătate și ne-am văzut în jumătate de an doar de 2 ori. Nu am avut certuri, nu dorea el să ne certam ( și nici nu a fost cazul), mereu m-a înțeles, m-a motivat în toate și mă sustinea în orice idee și dorea ca eu să învăț pentru perioada următoare în care am examene. Cei drept, am învățat și învățam și cu el vorbeam doar când putea el, de obicei seara la telefon. ( vorbeam în unele zile și cu orele, în altele mai puțin, pentru că era obosit sau poate eram eu obosită și trebuia să fiu odihnită la școală). Nu mi-a interzis nimic. Avea o maturitate aparte și mi-a plăcut acest lucru ( pe lângă faptul că vorbea frumos de fiecare dată, mă răsfață și era grijiliu, atent și cuminte mai ales!). Nu am nimic să-i reproșez. M-am îndrăgostit de sufletul său și îl iubesc. ( și el mă iubea foarte mult, simțeam asta, chiar dacă totul a fost la distanță mai mult, dar dorul ne-a apropiat mult mai mult). Din păcate, problema a fost că el mi-a zis că vrea să mă vadă să învăț, să nu mă încurce el( asta simțea el pentru că eu îi mai spuneam câte am de făcut și totuși vorbeam cu el la telefon) și că este dezamăgit de faptul că nu a reușit să vină acasă recent ( deși a zis că vine. avea planuri cu mine și cauta mereu să vină când eu am vacanțe). Acest lucru l-a dezamăgit și afirmă că și pe mine m-a dezamăgit în aceleași timp. Eu i-am tot repetat că nu este așa și că îl aștept când poate ajunge. ( era ok pentru mine în acest an să am relația la distanță, mai ales pentru că am acest an terminal). Avea planuri cu mine și eu începeam să le cred până ce am realizat că o să ne despărțim. Nu am fost de acord la început, dar m-am obișnuit cu vestea aceasta în zilele care au trecut. ( deși nu eram despărțiți complet, el mai avea timp să se gândească la ceea ce vrea să facă) A facut-o cu greutate și a trebuit să accept... Mi-a scris într-un mesaj câteva lucruri bune și mi-am dat seama că este un mesaj de ultimatum. Eu nu am apucat să-mi iau rămas bun pe aceasta cale, pentru că el m-a blocat peste tot imediat. ( consider că o despărțire nu se face printr-un mesaj, ci la telefon prin comunicare).
Spuneți-mi, vă rog ce să fac? Chiar îl iubesc și știu că și el încă o face, nu mai pot lua în mod direct legătură cu el. De ce credeți că a făcut asta? Există vreun alt motiv la mijloc? Nu prea am vrut să-l cred că acesta este motivul lui... Îmi pare rău de felul de om ce este și de faptul că l-am pierdut...

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Si-a gasit pe altcineva.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul s-a distrat cu tine. poate nici macar nu are un job daca are timp sa stea la telefon cu orele.Esti tanara tu trebuie sa profiti de viata si sa te distrezi cu fetele in club, sa strabati cat mai multe cearsafuri nu sa iti pierzi timpul cu cine stie ce piede vara pe internet. Fa-ti scoala si distreaza-te

| Anoniimaaaa explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu s-a distrat. Avea un job chiar stabil de mulți ani și putea doar seara să vorbim din cauza orelor de muncă.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca orice relatie la distanta era sortita esecului.
Imi pare rau ca ai pierdut atat timp inutil, fiindca asta o stiu si copii mici, dragoste prin corespondenta nu exista!
Voi nici macar nu va cunoasteti, fiindca 2 intalniri in acest timp inseamna nimic.
Totul a fost in imaginatia ta, nu in realitate! Tu ti-ai imaginat chestii frumaose, dragoste, iubire, dar in realitate nu au existat, fiindca online omul spune cele mai frumoase minciuni posibile, niciodata realitatea sau adevarul.

Uita de el si focuseaza-te pe caret si BAC, ca la momentul BAC-ul este exmaneul veitii atle si nimic nu mai conteaza decat acest examen.
Dupa ce-l iei poti safaci ce vrei, dar acum, cariera, profesia si viitorul tau atarna de acest examen, ca de un fir de viata!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

și el mă iubea foarte mult, simțeam asta. Cum simțeai?
consider că o despărțire nu se face printr-un mesaj, ci la telefon prin comunicare. Așa consideri tu.
Spuneți-mi, vă rog ce să fac? Să faci, să înțelegi ce s-a întâmplat. Te-ai îndrăgostit virtual, nu real, de o iluzie.
De ce credeți că a făcut asta? Fiindcă a găsit pe alta, reală, lângă el, nu virtuală, la telefon.
Există vreun alt motiv la mijloc? Da, pot exista 1000 de alte motive la mijloc.

| iulia0514 a răspuns:

Cel mai probabil are pe altcineva! Tu trebuie să-ți vezi în continuare de viață pentru că dacă acel băiat ar fi avut puțin respect pentru tine ți-ar fi spus în față că se desparte de tine nu trimitea mesaj și te bloca că un laș.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DRAGĂ - ai cam 18 ani dacă ești clasa a 12 la liceu.

Mai AȘTEAPTĂ și tu vreo 10 ani până pe la 28 de ani să VREA un bărbat să fie cu tine TOATĂ VIAȚA.

CE AI DE FĂCUT TU până atunci

- să arăți cam ca asta la 28 de ani

https://www.pleased.es/......-juego.jpg

- să ai FACULTATEA terminată și să fi doctoriță sau avocată

- să ai o LOCUINȚĂ a ta ca să ai unde sta

- să ai un venit de minim 3500 - 4000 lei la banii de azi.

ATENȚIE FOARTE MARE - abia atunci vei fi femeia DORITĂ de bărbații pe care îi VISEZI azi la 18 ani.

| Hypefox a răspuns:

Da, nu știu.
A cam dat-o cu mucii in fasole laughing
Eu cam am impresia ca e o scuza ieftina, vrea sa treaca de fapt la altceva căci poate nu-și permite sa dea mereu bani sa vina in ro sa te vada pe tine si are si el nevoile lui de bărbat, poate i s-a luat si nu a vrut sa te raneasca asa ca mai bine sa te lasa sa te concentrezi la școală ca sa nu-ți strice viitorul.

Asta e o parte pozitiva, concentreaza-te la tine.
Te-a si blocat. Pai unde e iubirea?
Este foarte posibil sa nu ii iasă manevrele acolo unde este si sa vina inapoi spre tine, iti da unblock si te baga in seama, sa nu accepți asa ceva.

Am stat un an de zile la distanta cu cineva, timp pierdut ca a luat-o pe aratura.

Este si matur, nu atiu cat de mare era de tine dar tu învață sa fi femeie in primul rând, ca daca știai sa gestionezi situația și-ai să-l pui pe cur.
Iar asta nu poți sa o înveți cu iubirea in aer ce zboară peste tot.
Prin mesaje era totul roz si la noi, dar el era farza murata efectiv.

Ai nevoie sa dai de unu de il vezi zi de zi si știi sa intri in el, sa nu te lași manipulata si luată de fraiera, sa înveți sa fi tare de caracter, nu ii convine, pa.
De la femei pleacă tot daca stii cum sa ii iei si stii ce au nevoie si stii ce sa oferi.

Succes si învață acolo sa iei bacul.

| Anoniimaaaa explică:

Eu am avut înainte cu câteva zile de la despărțire, ( despărțirea prin mesaj) o discuție cu el timp de 3 ore, unde amândoi ne-am consolat, am plâns, am vorbit, i-am ridicat moralul că până la finalul discuției să râdem împreună. Cumva nu am acceptat atunci și i-am zis să se mai gândească și să vedem ce va fi zilele următoare. Dar se pare că despărțirea a intervenit într-un fel frumos ( adică a zis să am grijă de mine și sa-l iert dacă m-a supărat vreodată), dar a reușit să stârnească în sufletul meu neliniștea...