| Valentina23Pusi a întrebat:

Buna am avut pentru prima data contact sexual nu a ejaculat in mine ci te abdom cand m-am dus la baie m-am ridicat oare poate sa se scurga de pe burta si sa fi ramas gravida.mi-a venit
menstruatia si a tinut 3 zile ca de obicei...Dar de la terminatia menstruatiei am dureri de cap oare sunt insarcinata

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poti fi gravida si ai menstruatie decat in rare cazuri, menstruatia inseamna indeptarea unui ovul, deci nu a fost fecundat

| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul ejacularii, in contact cu aerul, sperma devine foarte vascoasa practic gelatinoasa, lipicioasa dar mai ales si foarte aderenta. Din acest motiv atat teoretic cat si practic in primele 5-10 minute dupa ejaculare fiindca sperma NU curge, in mod cat se poate de sigur nu putea sa se scurga de pe abdomen pana in zona situata intre labii si de acolo sa se scurga in continuare si sa reuseasca sa nimereasca intrarea in vagin. Insasi faptul ca a pornit menstruatia si procesul de sangerare a decurs normal si similar cu modul de desfasurare a menstruatiilor anterioare, reprezinta garantia certa ca in proportie de peste 99, 9% NU s-a format o sarcina. Ti-ai pus macar vreodata intrebarea daca in acel moment ai fost sau nu intruna dintre zilele perioadei fertile a ciclului menstrual, singurele zile ale ciclului in care poate lua nastere sarcina? Probabil ca durerea de cap nici nu ar mai fi aparut. Durerea de cap poate fi rezultatul fricii ilogice si irationale, generate si provocata de gandul ca nu cumva sa fii insarcinata. Cand durerea de cap devine prea intensa, foloseste cate o pastila de Algocalmin si sigur iti va trece intr-o zi doua. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata.

| Stropdeploaie a răspuns:

Nu nu Esti!

| anonimmmsdadsa a răspuns:

O sa fi mamica

| spr11 a răspuns:

Eu zic sa le spui parintilor tai, sa se pregateasca. o sa fie bunici