| anonim_4396 a întrebat:

Bună,am avut primul contact sexual, am 23 de ani și doar mi-a rupt himenul și a curs sânge,nu a putut să intre pentru că mă durea foarte tare,eram excitată dar mă durea foarte tare, deși a intrat încet.Acum mie frică că nu o să pot sta relaxată,eu opun rezistență, ce aș putea face?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa incepi sa te masturbezi intravaginal. Este singurul mod prin care se poate largi treptat si fara durere canalul vaginal. In caz contrar dincauza durerii insuportabile muschii vaginului vor fi mereu contractati/incordati, lipsiti de elasticitate din cauza lipsei relaxarii strict necesare. Probabil ca un preludiu prelungit in care sa ti se masturbeze mai energic si o perioada mai mare vaginul sa ajute intr-o oarecare masura. Spor la munca si masturbare multa, cat mai multa, fiindca aceasta activitate reprezinta cheia sucesului in astfel de situatii. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Să aștepți vindecarea rănii. Apoi s-o luați ușor, mai ales cu cunilingus până te relaxezi total. Puțin alcool ar putea ajuta. Dar NUMAI după vindecarea rănii!
Ceva masturbare între timp te poate ajuta să te obișnuiești cu senzația penetrării.

| Coquinnnna a răspuns:

Sa nu te mai razgai atata si sa il lasi sa te gaureasca bine din prima, cum si trebuie, nu cate putin azi, cate putin maine si tot asa.
Zici ca va duce cineva la taiere, asa va mai vaitati.
Buck up si suporta, gaino.