| Mariim a întrebat:

Buna, am avut un act sexual si nu mi s-a rupt de tot ața penisului, ce ar trebui sa fac, sa o rup?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te rogi sa NU se rupa, fiindca se pare ca esti GRESIT informat. In cazul baietilor ternmenul de dezvirginare este impropriu sau chiar gresit. In momentul intretinerii primului sau a unor alte contacte sexuale ulterioare in cazul baietilor de regula NU se produce absolut nicio modificare la nivelul organului sexual. Asa numita ''ata'' care de fapt se numeste FREN (penian), NU se rupe si ramane obicei INTREG/INTACT intreaga viata in cazul in care structura si constitutia penisului este sanatoasa. Acea asa numita ''ata'' se rupe numai in cazul in care penisul este afectat de vreo boala si acel tegumen/tesut din care este constituit frenul este ori subtire/fragil sau este afectat de boala numita fren scurt (frenulum breve). Ar fi indicat sa te rogi ca frenul penisului tau sa nu se rupa niciodata fiindca glandul (capul) penisului nu va mai fi alimentat cu sangele necesar care trece prin fren, si respectivul penis isi pierde atat sensibilitatea cat si excitabilitatea devenind o bucata ''de carne'' inerta, insensibila. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Sa nu faci nimic, se rupe ea cu timpul.

| Mariim explică (pentru Emilian65):

Deci nu trebuie sa mi fac griji, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| DeeDee817 a răspuns:

Nu trebuie sa o rupi tu, ea se rupe de la sine. Cu cât ai mai multe actori sexuale cu atat se rupe mai repede

| Curioasa12349 a răspuns:

As zice sa mergi la doctor. e o situatie jenanta dar asa ar fi sanatos! o zi buna