| anonim_4396 a întrebat:

am avut un avort. Menstruația a venit când trebuia să vină, dar mi-a ținut doar 3 zile și nu 5 cât trebuia normal, m-ati spune din ce cauza?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa un avort sau o nastere, ciclul menstrual se poate modifica!
Dupa avort, raporturile sexuale sunt interzise pentru 1 luna, pentru a da timp organelor reproducatoare sa se refaca.

Deci, asta este menstra de la 1 luna dupa avort, sau sunt scurgerile imediat dupa avort?