| Ana47 a întrebat:

Buna, am avut un contact sexual neprotejat in perioada fertilă, nu cred ca a ejaculat in mine, oricum as avea câteva nelămuriri, nu stiu daca din cauza ca nu am facut sex de mult sau pentru ca a fost putin cam dur dat de atunci am niste scurgeri de sânge rozalii, as mai vrea sa stiu si ce șanse am sa raman insarcinata

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sex neprotejat in perioada fertila, poate duce cu succes la o sarcina, mai ales daca au fost mai multe partide sexuale consecutive, chiar daca nu a ejaculat in tine.
Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in mod absolut sigur NU a ajuns sperma in vagin, in acel caz d.p.dv. teoretic se apreciaza ca in proportie de peste 95-98% sarcina NU se poate forma chiar si daca sexul neprotejat a fost intretinut in perioada fertila a ciclului menstrual. Insa in mod practic deci si efectiv acest procentaj se poate schimba extrem de mult si posibilitatea de formare a sarcinii sa se situeze intre 0 -100%, deoarece aproape in toate cazurile totul depinde pur si simplu de experienta sexuala a partenerului si de capacitatea acestuia de a-si coordona, controla si retine cat mai bine/perfect procesul de ejaculare a spermei. In concluzie probabilitatea de a fi ramas insarcinata, depinde atat de experienta partenerului tau de sex, dar si de cat esti tu de...norocoasa. big grin Multa sanatate!

| gheorghe699 a răspuns:

Pai,sex neprotejat in perioada fertila si cam dur ...de ce trebuie duritate, ar trebui bdelicat, doar nu o faceti din obligatie.