| Carm3nM a întrebat:

Am avut un prieten foarte bun care insa s-a indepartat de mine si atunci am realizat care imi sunt sentimentele pentru el. Dorind sa renunt la el i-am spus ce simt si l-am intrebat daca el ar putea simti acelasi lucru. El mi-a spus ca el tinea la mine la o prietena nu ca la o iubita, m-a intrebat ce am, ca el nu intelege de ce ma comport asa. Cand eram prieteni el mereu glumea ca el este iubitul meu si spunea multe chestii care sunau ca niste apropouri. I-am promis ca nu il voi deranja, nu il voi privi, il voi ocoli si ignora, ca sentimentele mele nu il vor deranja. De cand a aflat toate astea el se uita intr-una la mine, mereu gaseste un motiv sa vina la mine in clasa, ma priveste oricunde merg, de mai multe ori l-am prins uitandu-se la mine si m-am uitat si eu la el...ne-am uitat unul in ochii celuilalt pana nu ne-am mai vazut. Cateodata mai stau cu un prieten bun de vorba si el cand vede asta sta si se uita la mine insistent pana nu mai vorbesc cu acel baiat si intru in clasa.
Ieri a fost o ora la mine in clasa si s-a uitat intr-una la mine si eu cateodata il priveam insa intorceam repede capul si el mereu ofta. Ma priveste asa intens, nu imi dau seama de ce face asta. Va rog ajutati-ma! Ma priveste pentru ca se simte prost sau tine la mine? Voi ce parere aveti? De ce dintr-odata ma priveste atat?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ţine la tine şi îi pare rău.

| Florenta16 a răspuns:

Tine la tine, tu. Cred ca regreta si faptul cum s-a comportat cu tine si acum ar face orice sa vorbeasca cu tine. Simplu fapt ca ofteaza mereu iti poti da seama ca a facut o greseala si nu stie cum sa o repare. Daca el va continua sa te priveasca mereu, sa nu te simti prost, e bine ca macar te apara cineva din priviri, si daca el nu va face niciun pas, du-te la el si spune-i sa isi aduca aminte tot ce i-ai spus inainte sa va indepartati unul de celalalt. Si poate veti fii impreuna, si daca nu, macar prieteni, pentru ca oricum vine Craciunul, si de Craciun se intampla miracole! Bafta.

| Iunona a răspuns:

Regreta decizia ta. E greu sa renunti la cineva drag, cu care iti petreceai destul de mult timp. Nu pot garanta ca tine la tine ca la o iubita, dar intr-un fel sau altul ii lipsesti.

| ElizaaaX a răspuns:

Un prieten adevarat il poti evea toata viata, dar daca il transformi in iubit vor fi cateva clipe frumoase si dupa aceea nici nu o sa va mai salutati.

| Yhugato a răspuns (pentru ElizaaaX):

Invata sa nu-ti faci prieteni, si sa bati palma cu victoria!

| ElizaaaX a răspuns (pentru Yhugato):

Pentru mine prietenii sunt victoria laughing

| Yhugato a răspuns (pentru ElizaaaX):

Inseamna ca victoria ta nu va dura mult!winking

| ElizaaaX a răspuns (pentru Yhugato):

De bine sau de rau prietenii mei ii am de foarte mult timp(peste 3-4 ani), deci nu vad putinul...laughing)