| Marbella188 a întrebat:

Buna, am citit undeva ca anemia poate influenta intarzierea ciclului. Eu am lipsa de fier de mult. Luna asta la analize am avut 14 si trebuia sa fie 50. E posibil sa intarzie din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect la aceasta intrebare este : NU. Lungimea ciclului menstrual deci implicit si momentul la care va porni urmatoarea menstruatie este planificata si stabilita : STRICT HORMONAL, astfel ca pe urma este dirijata NUMAI/DOAR pe baza desfasurari activitatii hormonale a glandelor endocrine. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Nu.Nu are nici o legatura. Iar legat de asta, sper ca ai inceput sa iei suplimente de fier

| Marbella188 explică (pentru sofisis):

Nu. am luat doar vreo 7 8 pastile, trebuie sa-mi mai fac iarasi analize

| Mary2809 a răspuns:

Da.