| Alexandraroseda a întrebat:

Bună, am cunoscut acum vreun an un băiat, cu care am tot vorbit dar pana acum nu ne-am întâlnit și în viața reală. Cu toate astea tot vorbind, consider ca am început sa îl plac. Întrebarea mea e se poate sa iti placa de cineva cu care ai vorbit doar online?

7 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Sigur ca se poate. Incearca sa il cunosti si in realitate si vezi ce se leaga.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigura ca poate sa-ti placa, dar asemenea relatii nu se cimenteaza deloc, ca-s simple flirturi, bazate pe minciuni, fiindca online toata lumea minte.

Răspuns utilizator avertizat
| alexalx1234 a răspuns:

Da. Poate să îți placă de cineva cu care ai vorbit doar online. Jassmina rămâne ca de obicei în epoca de piatră.

| Dintrebare a răspuns:

Sentimentele nu pot fi judecate din exterior. Sunt trairi personale, individuale. Daca tu simti ca iti place de el, atunci asa este. Nu cauta validare in jur pentru ceea ce simti. De ce nu va intalniti? E o distanta prea mare intre voi? Eu as zice sa faceti cumva sa va vedeti daca tot va intelegeti asa bine.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salutare! happy Desigur! big grin Așa se nasc prieteniile, în mediul online, apoi în realitate. happy Vorbiți zilnic și încearcă să îi dai semne că îl placi! Dacă nu ai încredere în tine: big grin

| intrebcenustiu a răspuns:

Normal