| anonim_4396 a întrebat:

am cunoscut in primavara lui 2012 un baiat ne am inteles bine, am vorbit cam 2 saptamani, dupa ne am certat, ma rog, el voia sa ne intalnim din nou..eu nu am mai vrut din motive prostesti, ..si m a tot sunat 7 luni si nu am vrut sa ma intalnesc cu el, apoi m am intalnit cu el si iar l am refuzat, i am zis ca am si iubit si s a suparat tare era f dezamagit, apoi peste o luna m a si vazut cu el, iar era f dezamagit sad... si am vorbit 8 luni de zile cu baiatul ala, cu care eram atunci, dar, cu care sincera sa fiu m am combinat la misto sa i fac in ciuda la alalalt, ca doar tot numai la el ma gandeam, in fine, cu 2-3 luni inainte sa termin relatia cu actualul am incercat sa l sun pe celalalt sa i spun ca avea dreptate (celalalt imi spunea ca ala nu e de mine) si ca nu ma mai inteleg cu el si mi a zis simplu cauta pe altul, ce pierzi timpul. apoi ne am mai intalnit noi nu stiu ce, am stat de vorba, m a sunat apoi sa i dau fb ul meu, si i am zis cum ma numesc sa ma caute si zice.dar nu te gasesc m ai blocat, si i am zis ca nah...te am blocat ca m ai enervat (m a enervat ca ma tot ignora el), dar nu mai esti blocat acum, si s a enervat si zice.aa de asta nu te gaseam eu pe fb..si te caut de zile intregi. si i am zis ca te sun eu cand sunt la un calc sa iti dau fb meu. si dupa cand il sunam a doua zi nu mi raspundea, 3 zile l am sunat incontinuu nu mi a raspuns, l am lasat asa o luna, dupa care am incercat sa l sun iar si mi a raspuns, dar iar ne am certat, mi a spus el vreo doua m a jignit, mi am zis ok, da l incolo, nu l am mai sunat deloc, apoi, dupa o luna si ceva a inceput sa ma sune el treptat, zicea ca voiam sa vad ce mai faci, vai scuze sunt ocupat te sun eu mai tarziu, si nu mai suna, apoi cand a sunat nu i am mai raspuns eu, m am enervat, ce face el de astea cu mine, si nu i-am raspuns, apoi dupa ceva timp, 1 sapt 2, a sunat iar, mi a spus sa il anunt cand vin in oras sa iesim la un suc sau o plimbare, i am spus ok te anunt cand vin, sau am prieten si i am spus ca nu, si face cum? ai prieten? si zic ca nu, sunt singura..si mi-a spus daca tot asa frumoasa am ramas si i am spus ca si oricum inainte nu prea te interesa asta, si mi a spus ca ba da erai frumoasa, nu ma dadeam eu pe fata, mi a zis ca i a fost dor de mine si am zis ca si mie de el, si mi a zis: sa mori tu..si i am zis ca da, altfel nu te sunam, bun si a ramas sa iesim la un suc, intrebarea mea e ca nu stiu cum sa l mai iau, sa vorbesc natural cu el, sa l iau cu alinturi, daca l iau cu alinturi parca se indeparteaza, nu mai are incredere in mine, sa l iau usor..sa i las spatiu.sa i vorbesc amical? ca stiu ca inainte cand il sunam intr una si ma tineam de el, nu mergea, mai rau faceam

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vorbeste-i amical,fara alinturi si asteapta sa intelegi ce vrea,de fapt, de la tine.
Vei intelege singura ce ai de facut in continuare, te adaptezi!
In orice caz, povestea asta dureaza de prea mult timp, asa ca chiar ar trebui sa lamuriti ce vreti unul de la celalalt!

| AnnaBebitza a răspuns (pentru greece12):

I am iertat fitele lui, problema e cu el. Eu m am pripit si i-am dat mesaj cu "ce faci iubirica" intr o zi, dar el mi a raspuns peste cateva ore, si vroia sa vina la mine sa ne int, dar eu atunci chiar nu aveam cum, nu puteam. Asta a fost acum cateva zile, si de atunci nu am mai vb, nu i am mai dat nimic si nici el, eu una nu mai vreau sa insist, poate il deranjez, cine stie, n am cum sa insist din moment ce m a jignit atunci cand il tot sunam...nici nu trebuia sa il alint, prea repede am sarit cu dulcegareli, trebuia sa vorbesc amical. Acum ar trebui sa astept sa dea el un semn sau iar eu?

| greece12 a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Poti trimite un mic mesaj : "ziceai ceva de o intalnire", pentru ca l-ai refuzat.
Dar dupa asta, efectiv astepti.
Daca nu-ti raspunde in 24 de ore, asta a fost si-l lasi in pace.
Dar trimite-i un mesajel.Atat.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru greece12):

Da...dar nu mai pot sa i trimit acum, se circula f greu din cauza ninsorii, si stam la o distanta de 50 km unul de altul.

| greece12 a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Daca-i asa, asteptam timpuri mai bune, ai rabdare!
happy

| AnnaBebitza a răspuns (pentru greece12):

Da. sa dea Dumnezeu. Mersi, o zi buna!

| AnnaBebitza a răspuns (pentru greece12):

In legatura cu ce a fost, i as putea spune ca am facut asta ca sa l testez sa vada daca tinea la mine, si chiar asa a fost, de asta m am comportat asa, eu tot asteptam sa ma sune el, dar el a inteles ca nu mi place de el si s a suparat. Sa ii spun ca m am combinat cu alalalt doar ca sa il fac gelos? Oricum cu ala nu a fost nimic serios, mai mult amici, nimic intim, ne vedeam doar o data la 2-3 sapt

| greece12 a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Nu,faptul e consumat si oricum, nu te-ar crede.
Tacerea e mai buna, in cazul asta.
O seara buna!
happy

| AnnaBebitza a răspuns (pentru greece12):

Multumesc, asemenea!

| neutrino a răspuns:

Nu am inteles decat ca la un moment dat te-ai cuplat la misto, restul e varza... Poate revii ceva mai clar.

| oprescudorin11 a răspuns:

Depinde de ce-ti doresti. Daca vrei, poti obtine orice! Simplu! Iarta-i fitele lui, mai ales pe ale tale! Daca vrei cu adevarat.Restul sunt aiureli.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru oprescudorin11):

I am iertat fitele lui, problema e cu el. Eu m am pripit si i-am dat mesaj cu "ce faci iubirica" intr o zi, dar el mi a raspuns peste cateva ore, si vroia sa vina la mine sa ne int, dar eu atunci chiar nu aveam cum, nu puteam. Asta a fost acum cateva zile, si de atunci nu am mai vb, nu i am mai dat nimic si nici el, eu una nu mai vreau sa insist, poate il deranjez, cine stie, n am cum sa insist din moment ce m a jignit atunci cand il tot sunam...nici nu trebuia sa il alint, prea repede am sarit cu dulcegareli, trebuia sa vorbesc amical

| oprescudorin11 a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Copilarii! As zice.
Viata e destul de lunga sa ne regasim, destul de scurta ca sa si iubim. Iertarea este totul, intelegerea! Vina este a ta in primul rand, caci e un principiu: soarta e de vina, baiatul sau fata sunt de vina!:de fapt noi, la singular suntem de vina.
Apoi te-ai intrebat vreodata ca suntem 3 miliarde si jumatate de femei si tot cam atatia barbati? Fa si tu o socoteala, ca ne luptam doar cu unul, ca fraierii.
Din trei miliarde si jumatate scade o jumatate de copii si de batrani, mai scade din un miliard si sapte sute o jumatate de urati sau urate, imposibil de acceptat, si tot iti raman macar 2.000.000 de aceptabili.Nici pe astia, sau astea nu le putem scana! Intr-o viata! Reflecteaza!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru oprescudorin11):

In sensul ca nu incepe si nu se termina lumea cu acest personaj al tau, dar iti trebuie si putina rabdare! Asculta si de Greece.