| berarucatalina a întrebat:

Am cunoscut un baiat care nu de mult s-a despartit de iubita lui, a stat cu ea 4 luni. Ne intelegem bine dar de vreo daua saptamini as putea spune ca ne-am comportat un pic mai mult decit amici. Ne sarutam, imbratisam vorbeam la telefon, ne zimbeam unui altuaia si toata lumea credea ca suntem impreuna. Cand l-am intrebat noi totusi ce suntem? el mi-a zis ca suntem amici nimic mai mult si ca nu-i pregatit pentru o relatie inca si o zis sa nu-l mai caut. Am inceput sa vorbeesc cu un baiat la care ii placea foarte mult de mine si culmea ca erau amici. Am fost cu el putin timp si i-am zis ca nu pot fi cu el din motiv ca ii simt prezenta lui 'X' si ca il vad aproape oriunde. Dupa am inceput sa vorbesc cu fratele lui 'X' sa-l intreb ce mai face ..lacre frateso mi-a zis ca bine si m-a intrebat de ce ne-am certat ..eu i-am zis ca el nu mai vrea sa-l caut si dintr-o data ii spun ca deja am prieten oricum. DUpa aia m-am intilnit cu el am vorbit si dintr-o data ma intreaba ca de ce ai fost cu prietenul meu impreuna ai crezut ca ma faci gelos si eu i-am spus ca nici eu nu stiu la care el mi-a zis ca au fost nervii din mine. Dupa imi spune ca nu-i vina lui ca am picat exact acum la mijloc si ca nu vom fi niciodata impreuna pentru ca nu ii pregatit pentru o relatie inca dar dupa s-a contrazis singur. totusi niciodata sa nu zici niciodata. Totusi ideea este ca atunci cind ne vedem ne zimbim ne tinem de mina vorbim unul cu celatalt, ne sarutam, ne imbratisam dar totusi suntem amici. De mai multe ori ramine la noi acasa dormim impreuna ..ma ia in brate.o data am petrecurt o seara de amor impreuna si dupa mi-a zis ca a fost o greseala care nu trebuie sa se repete dar totusi sa mai repetat si cica mai mult decit amici nu vom vi pentru ca toate sunt la fel si de unde stie el ca nu voi face si eu ca fosta lui prietena? IN fine... nu stiu ce sa mai cred... ma suna il sun. vorbim dar totusi suntem amici ..toata lumea crede ca suntem impreuna numai noi stim ca suntem 'Amici'. Ce sa ziceti ce sa mai cred din asta? Va fi ceva intre noi? Sau vom ramine amici? NU stiu ce sa mai cred? ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| SebastianCMT a răspuns:

A spune ca sunteti amici eu un fel de a spune... Te place intr-un fel dar ii este frica acuma nu stiu care este motivul pentru care s-a despartit el de fosta lui daca ea s-a despartit de el inseamna ca el o vede pe ea in tine. Dar din cate am citit se poate sa tina la tine sa fiti impreuna.

4 răspunsuri:
| Yay000 a răspuns:

Se joacă cu tine pe degete chiar nu vezi?straight faceImediat ce işi va găsi e alta, te va ţine roata lui de rezervă sau nici măcar nu te va mai băga in seamă. Lasă-l doamne iartă-mă si fixează-te spre altul big grin.

| berarucatalina explică (pentru Yay000):

Mersi mult pentru sfatul tau. oricum sunt si altiibig grin

| xoxxxn a răspuns:

Buna..nu stiu ce sa zic. cert e ca te conduce cum vrea el, deoarece stie ca il placi. Din cate am inteles esti doar obiectul lui sexual cu care face ce vrea. Serios acum nu esti o carpa, si nu stiu cum te cobori atat de jos. Sfatul meu e sa-l eviti, sa fii indiferenta cu el si sa nu`i mai zambesti doar ironic.Nu esti o carpa.O sa vezi, facand asta chiar va dori sa fie impreuna cu tine pentru ca indiferenta doare.Si oricum, baietii sunt atrasi de fetele care nu`i baga in seama, de cele mai multe ori.
Oricum, bafta! :*

| berarucatalina explică (pentru xoxxxn):

Mersi..in mare parte voi tine cont de sfatul tau :*