| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am cunoscut un tip acum cateva zile la un party, el are 24 de ani, eu implinesc peste cateva luni 18 ani, in fine atunci parea destul de interesat de mine, am vorbit, dar foarte putin pentru ca eu eram cu un baiat la acea petrecere, insa mi-a dat semne ca i-ar placea de mine si in aceeasi noapte in care ne-am si cunoscut i-am scris pentru ca plecase mai devreme si mi-a raspuns si, din nou parea interesat sa vorbeasca cu mine, adica nu ma respingea.Nu am mai vorbit de 3 zile si problema e ca as vrea sa ii scriu sa ii spun ca mi se pare un tip interesant si as vrea sa il cunosc, dar nu stiu cum sa fac asta si ma gandesc ca poate daca ar fi vrut ceva mi-ar si scris el, poate ar crede ca sunt prea mica sau nu stiu.Imi pare rau ca m-am lungit atat, sper sa intelegeti, chiar am nevoie de un sfat

Răspuns Câştigător
| HHTR a răspuns:

Pai mai faceți și voi primul pas... adică mai spuneti-ne și noua ca ne placeți, nu numai noi sa va spunem primii ca va plăcem. spune ca ești interesat de el și ca ar fi foarte plăcut dacă ați ieși la o întâlnire, nu e deloc ciudat sa ii ceara o fata unui băiat sa iasă cu el la o intalnire, dacă accepta vezi cum evoluează lucrurile, adică întreabăl ce ii place, ce a mai făcut, dca lucrează sau na. sa știi și tu cu cine ai deaface. Diferenta de vârsta nu contează, eu am 20 de ani și iubita mea 26 ma iubește cu fiecare zii din ce in ce mai mult, in orice caz scrie-i tu prima după vezi ce zice și dacă e de o întâlnire aflai viața. Bafta

| LoveMeBabyasdfg a răspuns (pentru HHTR):

Pai nu ma deranjeaza sa fac primul pas, dar fiind diferenta asta de varsta, care nu mi se pare ceva exagerat oricum, ma gandeam doar ca poate m-ar considera prea mica, cu toate ca el mi-a dat cateva semne ca m-ar placea.Multumesc mult pentru raspuns!

| LoveMeBabyasdfg a răspuns (pentru HHTR):

I-am scris pana la urma si mi-a zis ca are prietena, dar daca vreau putem sa ne vedem oricand sa mai vorbim si pana la urma am stabilit sa ne vedem sa vorbim.Acum,nu stiu, mie una mi se pare ciudat, adica daca are prietena tottusi sa vrea sa ne vedem.Tu, ca baiat ce zici? Ce parere ai?

| HHTR a răspuns (pentru LoveMeBabyasdfg):

E la asta nu ma asteptam. da e destul de ciudat sa accepte sa iasă cu tine având prietena, sfatul meu este sa il lași ca nu e de tine.

17 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Continuati sa vorbiti si gaseste un pretext sa va intalniti iar, poate o sa va vedeti la alt party.

Nu vad de ce tu nu ai putea as-i scrii, legal vorbind varsta nu este o problema deci spor! happy

| LoveMeBabyasdfg a răspuns (pentru RoCkKiD):

Multumesc mult! ????

| RoCkKiD a răspuns (pentru LoveMeBabyasdfg):

Nu inteleg care e treaba cu cele 4 semne ale intrebarii ^^

| LoveMeBabyasdfg a răspuns (pentru RoCkKiD):

Era un emoticon si probabil nu l-a acceptat laughing)

| RoCkKiD a răspuns (pentru LoveMeBabyasdfg):

Sunt amator in ale emoticoanelor. Vesnice scuze.

mult succes. happy

| LoveMeBabyasdfg a răspuns (pentru RoCkKiD):

E ok, mersi frumos! happy

| Violleta2022 a răspuns:

Si ce semne ti-a dat, ca te place?

| Issabelle6789 a răspuns:

Doamne nu imi vine sa cred ca judecati o fata pentru atata lucru? Draga mea nu ii lua in seama pe cei de mai sus. Daca el nu te-a mai cautat lasa-l. Daca vrea ceva te mai cauta... daca nu nu.Nu e o diferenta mare intre 18 si 24?

| leiidinbanie11 a răspuns (pentru Issabelle6789):

Te-ai ofensat deoarece daca sar cu tine din avion aterizez in siguranta? laughing

| Issabelle6789 a răspuns (pentru leiidinbanie11):

Ha ha! Ce amuzant :-)) sari prima data cu mama ta si daca aterizezi in siguranta da-mi mesaj :-)

| Issabelle6789 a răspuns (pentru leiidinbanie11):

Nu s-a ofensat nimeni doar ca m-am saturat sa vad atatia oameni care ii judeca pe altii de parca ei ar fi perfecti?

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Parintii mei au exact aceeasi diferenta de varsta si mama avea chiar varsta mea cand s-au cunoscut.Hai totusi sa nu mai judecam oamenii asa de usor, nu ma cunosti ca sa iti permiti sa tragi tu asa concluzii.Si poate ar fi cazul sa vii si tu in anul 2018, ca 1900 a trecut de mult.

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Foarte frumos si matur din partea ta, felicitari pentru raspuns!

| wynter17 a răspuns:

Iti va scrie el daca este interesat, daca nu nu are rost sa ii scrii tu, vei parea mult prea "disponibila", ca baiat daca ii place si lui de tine el ar trebui sa faca primul pas, si o sa il faca daca chiar e asa.
Mi se pare ca daca faci tu acest prim pas si chiar vei fi impreuna cu el nu te va respecta in relatie pentru ca va sti ca tu esti mai "disperata" decat el.
La 24 de ani eu cred ca si-a dat seama ca il placi si totusi nu a scris nimic de 3 zile, eu zic sa o lasi asa.