| anonim_4396 a întrebat:

Am dezvirginat-o pe prietena mea zilele trecute si dupa aceea i-a venit menstruatia. Ieri i-a trecut iar astazi am facut-o din nou. A inceput sa ii curga sange iar. Este ceva neinregula? sau este normal? Mentionez ca ii curge foarte mult, asemanator cu ciclul.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este normal, dar probabil nu ati respectat o pauza necesara dupa deflorare (5-7 zile minim). Practic ruperea himenului a lasat o rana acolo, care se vindeca incet-incet. daca tot o rupi, nu are cum sa se vindece, de aceea se indica pauza respectiva

| 66696 a răspuns (pentru Brigaela):

Inteleg! deci nu este nimic grav, nu?

| Brigaela a răspuns (pentru 66696):

Lipsa ta de informatie este grava, faptul ca nu stiai ce trebuie sa faci in cazul unei femei virgine si totusi te-ai aventurat la asa ceva fara sa discuti cu cineva care sa te informeze.

| jolidon12 a răspuns:

Menstruatia depinde de la fata la fata. Se poate sa aiba o menstruatie de 2-3 zile cu o pauza de o zi iar apoi menstruatia sa continue inca 2-3 zile, dar asta depinde. Intreab-o pe ea cum are menstruatia. Poate fi si o problema, dar mai intai verificati asta.

| Mataziceadevarul a răspuns:

Draga 66696 ceea ce spui tu aici nu prea e normal...si eu sunt femeie si nu mi s-a intamplat asa ceva..Intrebarea pe care trebuie tu sa o pui acum este : oare prietena ta chiar a fost virgina?

| C8ila a răspuns:

Eventual din cauza sexului s-a provocat din nou ciclul; probabil, alta explicatie nu-mi gasesc.