| Andreea12398 a întrebat:

Am făcut sex cu prietenul meu neprotejat doar ca a terminat in prezervativ.
Mi-a venit menstruația normal.
La o săptămana dupa asta am făcut din nou neprotejat( si la fel de fiecare data a terminat in prezervativ).Am făcut un test de sarcina la o săptămana si era negativ.
Mi-a întârziat menstruația 7 zile, am făcut un test de sarcina si era tot negativ. Dupa terminarea menstruației am făcut din nou un test de sarcina si era negativ.
Exista sansa de sarcina?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Nu esti însărcinată stai liniștită, posibile dereglări hormonale normale datorită sexului, dar si acelea ( dereglările) se vor rezolva de la sine odata ce corpul tau se autoreglează, ce varsta ai? Multumesc.

Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti explica cum se poate intampla asa ceva : ""Am făcut sex cu prietenul meu NEPROTEJAT doar ca a terminat in PREZERVATIV"" si "" La o săptămana dupa asta am făcut din nou NEPROTEJAT (si la fel de fiecare data a terminat in PREZERVATIV).""
Daca sexul practicat a fost intotdeauna PROTEJAT prin folosirea prezervativului si acesta a ramas mereu INTREG/INTACT la terminarea actului sexual, in acel caz in proportie de peste 99% a fost IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. Si bineinteles ca este logic si normal ca rezultatul testului de sarcina sa fie NEGATIV. Multa sanatate!

| LoveSleep a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Oh, corbule, nimic nu știi. Au făcut neprotejat, iar când mai avea puțin și-a pus un prezervativ pentru că nu mai aveau șervețele. Plus că mereu îi intră spermă în ochi, dacă termină altundeva.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate, nu poate fi vorba de vreo sarcina. La 21 de zile de la ultimul act sexual fa un test de sarcina. Acesta iti va indica daca esti sau nu gravida.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să fii mai atentă când scrii. Ori a-ți făcut-o neprotejat ori cu prezervativ că nu înteleg.

Răspuns utilizator avertizat
| ady18 a răspuns:

Daca ti a venit menstruatia, este imposibil sa fii insarcinata!

| Rebeca2244 a răspuns:

Nu esti gravida