| Avarya a întrebat:

Am făcut sex neprotejat cu iubitul meu, Menționez ca a ejaculat de 5 ori in mine, după terminarea ciclului menstrual. Exista vreo șansa sa rămân însărcinată având in vedere ca nu eram fertila?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si daca toate actele sexuale intretinute au fost neprotejate si s-au finalizat cu ejacularea spermei in vagin, probabilitatea de formare a unei sarcini este foarte redusa, procentual fiind in jur de 5-8%, din cauza faptului ca actele sexuale au fost intretinute in zilele PERIOADEI DE INFERTILITATE RELATIVA a actualului ciclu menstrual. Formarea sarcinii devine posibila NUMAI/DOAR in cazul in care sperma ajunge in vagin in una sau in toate cele 4-5 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a respectivului ciclu. In cazul in care doresti sa ramai insarcinata trebuie sa determini perioada fertila a ciclului, folosind testerul de fertilitate/ovulatie https://testulbarza.ro/product/test-de-ovulatie-5-2/ : sau
https://www.emag.ro/......DDGMCNBBM/
https://www.emag.ro/......DHY2J0BBM/
Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa ramai gravida.

| Andreeush a răspuns:

Șansele sunt minime dar există, se poate să rămâi însărcinată.

| GouDidodino a răspuns:

Pana la 10 zile de la finalizarea ciclului, nu prea sunt sanse

| Blueberry8 a răspuns:

Normal ca exista! Sunt femei care au ramas insarcinate inainte, in timpul sau dupa menstruatie! Vezi tu, peste 2-3 saptamani ce apare pe test! Protejati-va daca nu vreti copii! Anticonceptionale, prezervative, plasturi!

| mirceakitsune a răspuns:

Imi place ca ai 15 ani si intrebi asta
si oricum sansele sunt mici de a fii gravida

| UserulAnonim a răspuns:

Sunt atat de multe cupluri inconstiente... data viitoare fa cu prezervativ indiferent de situatie!

| Spartacus12345 a răspuns:

Daca nu erai fertila, sansele sunt foarte mici. Fa si tu un test de sarcina

| Zeulastec a răspuns:

Sanse de 5 % sa ramai insarcinata cand nu esti in perioada fertila

| ClarY38 a răspuns:

Da... șanse mici, dar se poate! Nu știu cum să-ți spun dar peste 3 săptămâni o sa vezi dacă ești sau nulaughing Fiți mai conștienți, nu cred că vrei un copil?