| Ale24092016 a întrebat:

Bună.
Am făcut sex neprotejat cu iubitul meu timp de 2 minute sau mai puțin.el susține că nu a ejaculat in mine.
A fost pentru prima dată când mi-am început viața sexuală.
Am avut toate simptomele unei gravide mai puțin grețurile, mi s-a crăpat puțin sfârcul dar țin să menționez că am fost foarte stresată și speriată de o posibilă sarcină.
Menstruația mi-a venit pe 21 august. și mi-a ținut 7 zile in cantități mici și mari, in primele 4 zile a fost într-o cantitate mai mare și cu cheaguri dar în ultimele 3 zile a fost mai redusă cantitativ iar la sfârșitul menstruației mi-a curs un lichid maro și după iar puțin sânge.
Din cate am citit sângele maro poate fii sângele eliminat, cel care a stat prea mult. sunt foarte speriată. aș vrea să știu dacă e posibil să fiu însărcinată

Răspuns Câştigător
| Daria1998 a răspuns:

Buna. In primul rand daca ai facut inainte de menstruatie cu cateva zile nu se poate pune problema unei sarcini. Mai ales ca el nu a ejaculat plus ca lichidul preejeculator nu contine o cantitate mare de spermatozoizi necesari conceperii unui copil. In al doilea rand, vorbind de menstruatie, micie cheaguri pot fi chisturile functionale si culoarea maro este de la curatare (adica sangele ce a stat mai mult si a curatat definitiv zona).
Daca ai facut asta dupa menstruatie poti face un test de sarcina.
De la o varsta la femei sfarcurile prind o anumita crapatura pentru ca asa sunt ele concepute.
Fa un test de sarcina in cazul in care ai avut contactul dupa menstruatie sau chiar si inainte dar nu prea sunt sanse si daca iese negativ urmareste urmatoarea menstruatie.
Daca testul iese negativ desi iti intarzie, sjnt dereglerile de la actul sexual.
Fii puternica si multa bafta! Sper ca te-am putut ajuta!

| Ale24092016 explică (pentru Daria1998):

Actul sexual a avut loc înainte de menstruație.
Acum nu mai am niciun simptom, doar sfârcurile sunt puțin crăpate, doar unul de fapt și am impresia că soldurile sunt puțin ieșite.

| Daria1998 a răspuns (pentru Ale24092016):

Ti-am spus, sfarcurile de la o anumita varsta incep sa fie crapate usor, mai ales ca un ginecolog iti poate confirma exact la un consult daca esti pregatita sa faci un copil si acest semn poate fi unul din ele. Poti face un test pentru siguranta! Mult succes!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ati facut sex neprotejat? Nu-si permite baiatuls a cumpere prezervative, sau nu-i pasa daca te lasa insarcinata?

| sweetangels a răspuns:

Ai facut dupa ciclu sau inainte? Daca e inainte, nu esti gravida. Daca e dupa, poti lua un test de sarcina!

| Ale24092016 explică:

Am făcut înainte să-mi vină menstruația